(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ERDEMİR'DEN 19 MAYIS'A...

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde kurulu, Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) Maden Metalürji Grubu şirketlerinden Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nca (Erdemir) , Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, kurtuluş ateşini yakmak üzere Samsun’a çıkışının anısına fidan dikimi gerçekleştirildi.

Erdemir’den yapılan açıklama ve Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi’nin internet sitesinde yer alan açıklamalara göre, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, İlçeye bağlı Ova Köyündeki Erdemir Barajı çevresindeki etkinlikte yaptığı konuşmada, kurtuluşa doğru yolculuğun başladığı miladın 100. Yılı anısına 1919 adet fidan dikimi gerçekleştirdiklerini belirtti.

 Oral, dikilen fidanların, 19 Mayıs 1919’da temelleri atılan Cumhuriyetimiz gibi kök salacak ve büyüyüp gelişeceklerini savunarak, şunları kaydetti:

Bu fidanlar Baraj bölgemize diktiğimiz servi, ıhlamur, akçaağaç, dişbudak, fıstık çamı, sedir, japon kadife çamı gibi fidanlar bölgemizdeki ağaç varlığının artırılmasına ve karbon ayak izimizin azaltılmasına hizmet edecek. Bu etkinliğimizle Büyük Önderimizi en iyi şekilde andığımıza inanıyorum. Erdemir olarak hepimizin ortak yaşam alanı olan doğanın korunması için çevre performansını sürekli geliştirmek üzere çalışmalarımız devam edecek.”

Fidan dikimi etkinliğine, Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan, Erdemir ve sendika yöneticileri ile şirket çalışanları katıldı.

Diğer yandan, Hatay’ın İskenderun İlçesinde kurulu, İskenderun Demir ve çelik Fabrikaları’nda da (İsdemir) İsdemir Genel Müdürü Mesut Keyfli ve şirket çalışanlarının katılımıyla Payas’taki üretim sahasına 1919 adet fidan dikildiği açıklamada yer aldı.
Bu sayfayı yazdır

20.5.2019 15:16:35

Bu haber 686 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 46 kişi online
Toplam ziyaret : 51.940.314

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BÜYÜK ANADOLU OTELLERİ


Devamını oku »

17.9.2019 13:23:05 tarihinde yazıldı
133 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TATİL GELİYOR; DETOKS MU YAPSAM?


Devamını oku »

3.7.2019 11:41:28 tarihinde yazıldı
932 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
MERSİN DEDE''NİN MEZARINI ABD DOZERİYLE YOK ETMİŞLER!


Devamını oku »

10.9.2019 12:05:28 tarihinde yazıldı
318 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

KİMİN İÇİN ÇALIYOR!Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri