(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

SANAT GÜNEŞİ GECESİ GİBİYDİ!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde kurulu, Ereğli demir ve çelik Fabrikaları’nın (Erdemir) kuruluşunun 54. Yılı dolayısıyla Türk Sanat Müziği Konseri düzenlendi.
Erdemir Musıki ve Folklor Derneği Gençlik ve Spor Kulübü bünyesindeki Sanat Müziği ekibince, Erdemir Kültür Merkezinde (EKM) konserde, merhum Devlet sanatçısı Zeki Müren'in eserleri sunuldu.

PEŞREVLE BAŞLADI, DEVAMI GELDİ!
Emine Yükselen’in in sunuculuğunu yaptığı konser, Şef Zuhal Yüksel yönetiminde ‘Hüzzam Peşrevi’ ile başladı.
Koronun seslendirdiği ‘Hüzzam Makamında’ eserlerle devam eden konserde Ufuk Uçar, (Uşşak), hakan Kaya (Mustafa Gür, Selçuk Pezvant (Nihavent) Nalan Ender (Kürdi) solo eserlerini sundular.
Belirle bölümlerde Şef Yükselen’in anlatamıyla, Zeki Müren’in sanat yaşamından ve vefatından kesitlerle bütünleştirilen Türk Sanat Müziği Konseri, sanatçının “Hayat Bazen tatlıdır’ isimli Kürdi makamdaki eserini koronun seslendirmesiyle sürdü.
Kanun (Toprak Dökerel) ve Klarnet (Salih Çağlar) ile taksimler geçilen, zaman zaman eserlere davetlilerin de eşlik ettiği konser; Tuğçe Baş Çiçek, (Acem Mürdi), Ayşe Korkmazgil (Suzinak), Sevim Öztürk, Selma Şahin’in (Kürdi) solo performanslarıyla devam etti.

EŞİ HATIRLATILINCA AĞLADI
Bu arada, eserini seslendirdikten sonra yerine geçen Ayşe Korkmazgil’in, uzun süre dernekte görev alan Coşkun Korkmazgil’in vefatının hatırlatılması sırasında duygulandığı görüldü. Devam eden programda konumunu bozmamaya çalışan Korkmazgil'in göz yaşlarını tutamadığı gözlendi.
Aynı zamanda Eczacı Mustafa Gür’ün solo performansı sırasında ise izleyenler arasında yer alan eşi Beyhan Gür, bir yandan cep telefonu ile sosyal paylaşım üzerinden canlı yayın yaptı, diğer yandan ise şarkıya eşlik etti. Bu sırada Gür'ün de şarkının bir bölümünü parmak ile göstererek eşine atfetti.

DAVETLİLERLE EĞLENCELİ ESERLER
Solo performanslar Şef Yükselen’in Hüzzam makamındaki “Bu Hazan Yine Kalbik” isimli eserle noktalanan Türk Sanat Müziği Konseri, salonda bulunan davetlilerin de sahneye çıkarak koroya katılmalarıyla birlikte, ‘Köprüler Yaptırdım’ (Segah), ‘Kaleden Top Atarlar’ ve ‘Arabaya Taş Koydum’ (Hüzzam) isimli eserlerin söylenmesiyle tamamlandı.
Erdemir İnsan Kaynakları Direktörü Atilla Yelboğa’nın, çalışma ve katkılarından dolayı Şef Yükselen’e plaket takdim ettiği etkinliği, Erdemir’deki bazı direktörler, dernek yöneticileri ile kalabalık topluluk izledi.

YÜKSELEN’DEN ERDEMİR’E TEŞEKKÜR
Şef Zuhal Yükselen, programın ardından Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, bugün verdikleri konserin ayrı bir yeri olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Benim de çalıştığım şirketimiz Erdemir’in 54. Kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Bu kutlamalarda her yıl derneğimiz de görev alıyor. Bu yıl da, Halk Oyunları, Tiyatro, Türk Halk Müziği ve son olarak da Türk Sanat Müziği konserleri olmak üzere 4 ayrı görev aldık. 54 yıldır başarı ile yürütülen bir şirkette çalışıyor olmaktan ayrıca gurur duyuyorum. Maddi ve manevi katkılarının yanı sıra kişisel gelişimize, özellikle de bu derneğimizin kurulmasında katkı sağladıklarından dolayı bir kez daha minnet ve şükranlarımı iletiyorum.

ÇOK HEYECANLANDIM
Yükselen, ekibin başında sahneye ikinci kez ‘Şef’ olarak çıktığını hatırlatarak, “Biraz daha ısındım, alıştım ama heyecan bitmiyor. Sahneye çıkışımda kalbimin çarpıntısı yüksekti. Koroya dönüp, onlarla beraber şarkı söyleyince heyecanım azaldı. O kadar mükemmeller ki, bazen ‘orada niye duruyorum ki, ben de aralarına girip şarkı söyleyeyim’ diye düşündüğüm oldu. Çünkü herkes çok mükemmeldi. Tabi ki böyle bir koroya şeflik yapmak harika bir duygu. Bu da bana nasip olduğu için çok mutluyum” dedi.
Bu sayfayı yazdır

17.5.2019 12:46:59

Bu haber 741 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 12 kişi online
Toplam ziyaret : 51.940.374

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BÜYÜK ANADOLU OTELLERİ


Devamını oku »

17.9.2019 13:23:05 tarihinde yazıldı
133 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TATİL GELİYOR; DETOKS MU YAPSAM?


Devamını oku »

3.7.2019 11:41:28 tarihinde yazıldı
932 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
MERSİN DEDE''NİN MEZARINI ABD DOZERİYLE YOK ETMİŞLER!


Devamını oku »

10.9.2019 12:05:28 tarihinde yazıldı
318 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

KİMİN İÇİN ÇALIYOR!Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri