(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

GENÇ BEYİNLERİN HÜNERLERİ..!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, “Kodlama ve Robotik Şenliği” açılışı düzenlendi.

Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Sahil Bandındaki Amfi Tiyatro’da düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Vali Erdoğan Bektaş himayesinde, Milli Eğitim müdürlüğünce başlatılan kodlama ve yazılım projesinin kısa sürede önemli mesafe aldığını söyledi.

Proje başlangıcında hedef kitlenin 5 ve 6. Sınıflar olduğunu hatırlatan Subaşı, şöyle dedi:

“Kodlama eğitimine ne kadar erken yaştan başlatılırsa alınacak mesafe o kadar faydalı olmakta. Bu çerçevede Zonguldak genelinde yaklaşık 4 ay içerisinde bu hedef kitledeki yaklaşık 16 bin öğrencimizin yüzde 90 üzerindeki kesimine ulaşmış bulunuyoruz. Bu kısa sürede ciddi bir rakam ve gerçekten özverili bir çalışmanın sonucudur. Projenin başlatılması ve yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy da, şenlikte 25 okuldan 120 projenin sergilendiğini belirterek, “amacımız öğrencilerimize sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasında ilişki kurabilme, yaratıcı düşünebilme gibi yetenekleri kazandırmak ve aynı zamanda eğlenerek üretmelerini sağlamaktır” dedi.

Programda, Konya’dan geldiği öğrenilen robotun, sunucu ile konuşması dikkat çekti.

Bölge şampiyonasında ikinci olan Cumhuriyet Ortaokulu Zonguldak Kız Halk Oyunları ekibinin gösterisi izlenen etkinliklerde, sahil bandında kurulan stantlarda, öğrenciler tarafından hazırlanan kodlama ve yazılım projeleri gezildi. Öğrenciler da, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler aktardı.

Şenliğe Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Belediye Başkan Vekili Haluk Okur, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, kurum ve daire amirleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Bu sayfayı yazdır

15.5.2019 18:19:49

Bu haber 531 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 45 kişi online
Toplam ziyaret : 51.470.879

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
ERDEMİR; TASINI TARAĞINI TOPLA VE ..!


Devamını oku »

20.8.2019 11:07:02 tarihinde yazıldı
263 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TATİL GELİYOR; DETOKS MU YAPSAM?


Devamını oku »

3.7.2019 11:41:28 tarihinde yazıldı
624 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
EREĞLİ''NİN ÜZERİNDE BEDDUA VAR!


Devamını oku »

10.7.2019 15:46:16 tarihinde yazıldı
921 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ÇAKIR’DAN SÜRPRİZİ BEKLEYİN!!!Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri