(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BU 'KAPI' HER ZAMAN 'AÇIK!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “vatandaş kapı kapı dolaşıp memura, müdüre, kaymakama ulaşacağım diye beklemeyecek” dedi.

Kaymakam Çorumluoğlu, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’na bağlı olarak çalışacak olan Kaymakamlık binasında oluşturulan Açık Kapı bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, “Açık Kapı”nın, vatandaşların sorun ve taleplerini ilgili kurumlarla irtibata geçirerek 7 gün içinde sonuca ulaştırmak maksatlı kurulduğunu söyledi.

Söz konusu hizmetten, ülke genelinde 112 ilçenin yararlandığını hatırlatan Çorumluoğlu, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımız en basit bir işi için bile kamu kurumlarına gidiyorlar. Orada zaman zaman ‘kurum amirini bulamadık, personeli bulamadık’ gibi sıkıntılar ile karşı karşıya kalıyorlar. Şimdi modül buradan entegre olmaya başlayacak. 3 arkadaşımız bunun eğitimini aldılar. Açık Kapı sayesinde artık vatandaş kapı kapı dolaşıp ‘memura, müdüre, kaymakama ulaşacağım’ diye beklemeyecek. Buradaki arkadaşlarımıza başvurusunu yaptıktan sonra 7 gün içinde kendilerine cevap verilecek. İçişleri Bakanlığımızın ve Devletimizin, vatandaşımıza kısa zamanda ulaşma ve sorunlarını çözme gibi politikasının bir nişanesi olarak bu projeyi gördüğümü belirtmek istiyorum. Ama günbegün İçişleri Bakanlığı buradaki başvuruyu, sonuçlananı, neden sonuçlanmadığını takip ediyor. Aynı günde bana rapor geliyor.”

Açılışın ardından Kaymakam Çorumluoğlu birimi gezdi. Daha sonra ise vatandaşlar görevli personele taleplerini aktardılar.
Bu sayfayı yazdır

15.5.2019 13:17:55

Bu haber 371 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 54 kişi online
Toplam ziyaret : 51.470.974

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
ERDEMİR; TASINI TARAĞINI TOPLA VE ..!


Devamını oku »

20.8.2019 11:07:02 tarihinde yazıldı
263 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TATİL GELİYOR; DETOKS MU YAPSAM?


Devamını oku »

3.7.2019 11:41:28 tarihinde yazıldı
624 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
EREĞLİ''NİN ÜZERİNDE BEDDUA VAR!


Devamını oku »

10.7.2019 15:46:16 tarihinde yazıldı
921 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ÇAKIR’DAN SÜRPRİZİ BEKLEYİN!!!Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri