(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ANNELER İÇİN, ANNELERİYLE...

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki, Cemile Tatoğlu Anaokulu tarafındın “Anneler Günü” dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Okul Müdür Yardımcısı Günay Cankırılı, Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Saygı Duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunması ardından yaptığı konuşmada, kadın ve anne olarak, tabiatın ana felsefesi ile iyi ve güzel duyguların kutsal bir isminin sahibi olduklarını söyledi.

Cankırılı, bu inancın felsefesi olarak kutladıkları Anneler Günü’nde, ortak duygu ve düşünceleri taşıdıklarını belirterek, şöyle dedi:

“Çocuklarımızın çağdaş uygarlık düzeyi içinde, yasalara saygılı, demokrasinin sağladığı haklarla, Atatürk ve insan esvgisin iyüreğinde taşıyan, vatanını yücelten, bilim, teknoloji ve sanatta ilerleyerek yurtta ve dünyada barışın öncüleri olmaları bizim tek umudumuzdur. Annelerimiz, yaşamı boyunca en büyük destekçimizdir, hayatımızdaki mucizemizdir.”

Cankırılı, konuşmasının son bölümünde katılımlarından dolayı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Sever ve ailelere teşekkür etti.

HER GÖSTERİ BİR BAŞKA GÜZELDİ

Konuşmaların ardından, okulun sınıflarındaki öğrenciler, öğretmenlerinin nezaretinde gösterilerine başladılar.

Dört ya grubu sınıf öğrencilerinin işaret dili ile ‘Minik Yıldızların Gemisi’ isimli şarkıyı anlattıkları etkinlikler, Neşeli Penguenler sınıfı öğrencilerinin anneleri ile dans gösterisiyle devam etti.

Gökkuşağı sınıfının; “Hayatımızın Rengi Drama” adı ile, çocuğun doğumundan itibaren yaşlılığına kadar geçen süreci sembolize eden çalışması salondakiler tarafından coşkuyla alkışlandı.

Uçan balonlar Sınıfı öğrencilerinin beğeni ile izlenen gösterileri ardından Çalışkan Arılar Sınıfı öğrencilerinin de anneleriyle oluşturdukları koro, programın kapanışını yaptı.

Programı izleyen Şube müdür Sever’in yanı sıra, Cemile Tatoğlu Müdürü Demirhan Döl, tat Metal AŞ Ortağı Hayırsever Hayrettin Yavuz ve davetliler, minikleri ve öğretmenlerini ayakta alkışladılar.

Burada sonlanan program sonrası Hüseyin Tatoğlu üst salonundaki sergiye geçen veliler, çocuklarını anlelerini anlatan ve anımsatan resimlerden oluşan sergiyi gezdiler.

Programın ardından aileler, salon lobisinde hazırlanan pano önünde hatıra fotoğrafları çektirdiler.
Bu sayfayı yazdır

14.5.2019 19:34:36

Bu haber 915 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 47 kişi online
Toplam ziyaret : 51.470.906

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
ERDEMİR; TASINI TARAĞINI TOPLA VE ..!


Devamını oku »

20.8.2019 11:07:02 tarihinde yazıldı
263 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TATİL GELİYOR; DETOKS MU YAPSAM?


Devamını oku »

3.7.2019 11:41:28 tarihinde yazıldı
624 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
EREĞLİ''NİN ÜZERİNDE BEDDUA VAR!


Devamını oku »

10.7.2019 15:46:16 tarihinde yazıldı
921 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ÇAKIR’DAN SÜRPRİZİ BEKLEYİN!!!Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri