(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

RAMAZANA HAZIRLIK

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki cami ve mescitler ile mezarlıklarda temizleme çalışmaları başlatıldığı, zararlı vektörlere karşı ise bilgilendirme yapıldığı bildirildi.

Belediye basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Belediye Mezarlıklar Müdürü Metin Avcı, ilçe merkezindeki 100 adet cami ve mescit ile 57 mezarlıkta bakım ve temizleme çalışması başlattıklarını belirterek, şunları kaydetti:

 “Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık’ın talimatıyla camilerimizin iç temizliğini yapıp, ihtiyaç duyan camilerimizin halılarını yıkatıyoruz. Bunun için 2 ayrı ekip oluşturduk. Başkanımızın talimatıyla kalan sürede köylerdeki camilerimize de yardımcı olmaya çalışıyoruz Ekipler ayrıca, belediye sınırları içerisindeki 57 mezarlıkta başlattığı tırpan ve temizlik çalışmalarını Ramazan Bayramına kadar tamamlayacak.”

ZABITALAR DAĞITIYOR

Diğer yandan, Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü vatandaşları bilgilendirme çalışmaları başlatıldığı anlatılan açıklamada ise şöyle denildi:

“Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından tasarımı yapılan Zararlı Vektörler ve Mücadele Yöntemleri adlı kitapçığın dağıtımı yapılmaktadır. Zararlı vektörlerin çeşitlerinin ve yaşam döngülerinin anlatıldığı kitapçıkta vektörlerle mücadele yöntemleri ile vektörlerden insanlara geçen zoonoz hastalıklar da anlatılmaktadır.”
Bu sayfayı yazdır

30.4.2019 17:00:22

Bu haber 542 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 18 kişi online
Toplam ziyaret : 54.438.564

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

SANA YETİŞEMİYORUM OCAK!


Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
NELERDEN, NELERİ HATIRLATTI!..


Devamını oku »

4.2.2020 11:22:12 tarihinde yazıldı
1669 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
KALDI 15 HAFTA


Devamını oku »

18.2.2020 17:08:48 tarihinde yazıldı
331 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
SEYYİD AHMED''LER KÖYÜ: (ORMANLI''DA)


Devamını oku »

12.12.2019 13:29:02 tarihinde yazıldı
7673 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri