Elite Gold Temizlik


(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

OKULUN ‘İSİM MÜCADELESİ’ SÜRECEK!!!

 

Karadeniz Ereğli Lisesi 11. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.
Alınan bilgiye göre, Dernek Başkanı Canan Dikici, Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda kongre önce gazetecilere açıklamasında, okul için bir süre önce başlatılan ‘isim’ mücadelesini sürdürdüklerini söyledi. Tarihi 50 yıl öncesine dayanan okulun tarihi değer taşıdığını belirten Dikici, şöyle dedi:

“DAVAMIZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ”
“Eski yönetimden üç arkadaşımın tekrar yönetim kurulunda yer almasına karar verdik. Cahit Boyer, İbrahim Güneri ve ben yine devam edeceğiz. Biz bu süreçte okulumuzun adı için çok uğraştık. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne gittik. Bize ‘okulumuzun tarihi okul olmadığını’ söylediler. Durumumuza böyle bir açıklama getirdiler. Ereğli Lisesi nasıl bir tarihi okul değil? hala anlamış değiliz. 50 yıllık bir okulun nasıl bir tarihi olmaz? Erdemir (Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları) ile beraber kuruldu. Bunu onlara defalarca söyledik. Ama bu davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Asıl amacımız, Ereğli Lisesi’nden mezun olup üniversite okuyan öğrencilerimize burs sağlamaktır. Buna devam edeceğiz. İstiyoruz ki yönetim kurulunda yeni yüzler, yeni arkadaşlarımız olsun. Ereğli Lisesi’ni çok daha güzel yerlere getirelim.”
Kongrenin resmi bölümünde ise dernek üyeleri Mustafa Erdoğan, Cüneyt Şahin Öz ve Arzu Okay’dan kurulu Divan Heyeti belirlendi. Heyete Erdoğan başkanlık etti. Ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Derneğin Kurucu Başkanı Kadri Mert ile ikinci dönem Başkan Emin Semih Özkök’ün ‘temenni’ telgrafları okundu. 

ÇAĞDAŞLIK VE LAİKLİK VURGUSU
Sonrasında ise Başkan Canan Dikici, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunu katılımcılara okudu. Dikici, kendisinin de içinde bulunduğu yeni yönetime yönelik ‘tembih’ niteliğindeki sözlerinde şunları kaydetti:
“Yeni seçilecek yönetim kuruluna; geleneksel pilav günümüz ve mezunlar gecemizin unutulmamasına, burs komisyonu çalışmalarından vaz geçilmemesi gerektiğini, tüm üyelerimizin gerek kendi çabaları gerekse de çevrelerini harekete geçirerek burs fonuna katkı vermelerini önemli ve onurlu bir görev olduğunu belirtmek isterim. En önemlisi çağdaş, laik, demokratik, sosyal hukuk devleti anlayışının bugünlere taşınmasında en önemli taşıcılarından biri olan Ereğli Lisesi mezunu olma onurunu hiçbir şeye değişmemeleri gereğini hatırlatıyorum.”
Daha sonra ise Denetim ve Yönetim Kurulu Raporları oylanarak kabul edildi. Tek liste ile gerçekleştirilen Olağan Kurul’da, yönetim listesinde bulunan isimler anons edilerek kürsüye davet edildi. Kurul dilek ve temennilerin belirtilmesi ile son buldu.
Öte yandan, yeni yönetim kurulunun ileri günlerde yapacakları yönetim kurulu toplantısında, başkanını seçecekleri öğrenildi.
Yönetimde bulunan isimler ise şöyle: Canan Dikici, İbrahim Güneri, Nalan Genç, Sibel Şener, Fisun Özdemir, Berna Ataoğlu, İrfan Kılıçarslan, Gökhan Koç ve Cahit Boyar. Erdoğan Ataoğlu ve Hediye Şen’in isimleri ise Yönetim Kurulu Yedek Üye Adayları olarak okundu.

 
Bu sayfayı yazdır

24.2.2019 16:12:40

Bu haber 714 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 19 kişi online
Toplam ziyaret : 50.015.796

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
GENİŞ AİLE FOTOĞRAFI!


Devamını oku »

21.5.2019 09:40:22 tarihinde yazıldı
232 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
SON 3-4 KİLO…


Devamını oku »

30.4.2019 11:55:39 tarihinde yazıldı
650 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
HEY KAPILARI AÇAN, BİZE HAYIRLI KAPILAR AÇ


Devamını oku »

15.5.2019 13:30:46 tarihinde yazıldı
238 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

GELDİĞİME ŞÜKRET!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri