(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

SENDİKA UMUTLU

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan, “bu durum bizi hiçbir zaman karamsarlığa sürmedi. Endişe ettirmedi, gardımızı düşürmedi” dedi.

Ercan, AK Parti Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’in kendisini ziyaretinde yaptığı konuşmada, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile süren 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde iş veren kanadının teklifinin beklendiğini söyledi.

Erdemir üyelerinin refah, huzur ve iş barışının sağlanması için çalıştıklarını, sözleşmeyi de masa başında anlaşarak tamamlamak istediklerini anlatan Ercan, şöyle dedi:

“Bu toplu sözleme süreci, bizim için daha önceki süreçlerden farklıydı. Çünkü yaklaşık 6 tane oturum yaptık. Yapmış olduğumuz 5’inci oturumda anlaşamadık, ‘Uyuşmazlık’ ile kapattık. İlk görüşmelere başladığımız gün, amacımız geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de aynı olmak üzere masa başında bitirmekti. Tabi süreç nereye kadar götürecek bizi? Malum ülkenin gerek ekonomik şartlarından dolayı gerek Erdemir’in işleyişinden dolayı gerekse de bizim beklentilerimizden dolayı ama diğer toplu sözleşmelerden tek farkı vardı; bu durum bizi hiçbir zaman karamsarlığa sürmedi. Endişe ettirmedi, gardımızı düşürmedi. Farkı şuydu: 54 tane madde ile Uyuşmazlık tuttuk. Daha önceki dönemlerde Uyuşmazlığa gidilmişti fakat bu dönem Erdemir Yönetimi idari maddeler konusunda çok baskın bir taraf sergiledi.

Sağ olsun başta Genel Başkanımız, Genel Merkez Yönetimimiz en son yapmış olduğumuz toplantıda tüm idari maddeleri geçtik. Şuanda ücret ve ücrete bağlı sosyal haklarla beraber önümüzdeki süreçte işverenin bizi çağırmasını, teklifini ortala koymasını bekleyeceğiz. İnşallah amacımız masa başında bitirmek olacak. Toplu sözleşme bittikten sonra da yine elbette ki birinci felsefemiz Erdemir’deki üyelerimizin refah, huzur ve iş barışının sağlanması adına bu olacaktır.” 

 
Bu sayfayı yazdır

7.2.2019 18:21:19

Bu haber 1114 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (1)
07.02.2019 19:47:08
Erdemir taşeron işçisi diyor ki;

Taşeron (alt isveren calisani) işçiler için de bir çalışma var mı ki inşallah vardır bekliyoruz


Şu anda 5 kişi online
Toplam ziyaret : 49.485.282

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BİRLİK VE BERABERLİK…

Dün, Karadeniz Ereğli siyasi tarihinde (belki de) uzun yıllar konuşulacak, hatırlanacak bir ziyaret gerçekleştirildi.


Devamını oku »

16.4.2019 10:56:55 tarihinde yazıldı
283 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
NEDİR BU SİYEZ UNU?


Devamını oku »

27.2.2019 10:22:31 tarihinde yazıldı
1150 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
SEYYİDLER ŞEHRİ EREĞLİ (Devam)


Devamını oku »

9.4.2019 13:00:15 tarihinde yazıldı
402 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

1280 KİLOMETRE YOL GELDİ!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri