(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

4 ŞUBAT'A KADAR ..!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, öğrenci velilerine hitaben, “Bugünkü heyecanınızın, üniversiteyi bitirinceye kadar çocukların üzerinden almamanızı tavsiye ediyorum” dedi.
Kaymakam Çorumluoğlu, bugün ilk ve orta dereceli okulların yarı yıl tatiline girmesi vesilesiyle Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu ile Cemile Tatoğlu Ana Otkulu’ndaki karne törenlerine katıldı.
Çorumluoğlu, İlk okulun 1-E şubesinde gerçekleştirilen karne dağıtım töreninde öğrencilere yaptığı konuşmada, okulu yaptıran hayırsever Nurdan-Orhan Oğuz çiftine teşekkür ederek, “siz burada bu güzel sınıflarda iyi eğitim görüyorsanız bunda en büyük katkı buradaki değerli Oğuz ailesinin. Hem bu okula katkılarından dolayı hem de aynı yardımlara devam etmelerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

BU DA BENİM KARNEM!
Burada öğrencilere karne dağıtmasının ardından Nehir Bektaş adlı öğrenci, kendi çizdiği ve üstünde Nurdan Teyze (Nurdan Oğuz), Ahmet Abi (Ahmet Oğuz) ve İsmail Abi (İsmail Çorumluoğlu) yazan resmi hayırsever çifte hediye etti. Duygulandığı görülen Nurdan Oğuz; “bu da benim karnem” diyerek mutluluğunu ifade ederek “okul yapaya devam” dedi.

GALOŞ GİYDİ
Daha sonra Cemile Tatoğlu Anaokuluna gelen Kaymakam Çorumluoğlu, Okul Müdürü Biray Demirhan Döl ve okul öğretmenleri tarafından karşılandı. Çorumluoğlu, binaya girişte kendisini çiçekle karşılayan küçük bir kız çocuğunu sevdi, bu arada bazı velilerin ayağında galoş görmesi üzerine “ o zaman biz de galoşla gireceğiz” diye konuştu.
Okulun iki sınıfına girerek öğrencilere karnelerini veren Kaymakam Çorumluoğlu, şunları söyledi:

ÇOCUKLARINIZLA DAHA FAZLA İLGİLENİN
“Bütün çocuklarımızı kutluyorum, hayırlı olmasını diliyorum, Tabi ki çocuklarımızın yetiştirilmesinde emeği geçen değerli öğretmen arkadaşlarımızı, okul idaremizi ve değerli velilerimizi tebrik ediyorum. İnşallah yıllar sonra bu ve benzer okullarda konuşma yapan kaymakamlar, konuşma yapan kişiler bu çocuklarımız olur, Belediye başkanlarımız bu çocuklar içerisinde çıkar diye ümit ediyorum, Çünkü bir süre sonra biz bayrağı bu küçük yavrularımıza devredeceğiz. Ama çocuklardan da çok çalışmalarını istiyorum. Anaokulunda çocuklarla biraz daha ilgileniliyor ama sınıflar arttıkça ne yazık ki veli ilgisi de biraz azalıyor. Bugünkü heyecanınızın, üniversiteyi bitirinceye kadar çocukların üzerinden almamanızı tavsiye ediyorum. Kazasız, belasız güzel bir tatil diliyorum.”

VELİLERİNİZDEN KUMANDALARI ALIN!
Çocuklara da seslenen Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, “Çocuklar, tatil süresince ailenizle ve arkadaşlarınızla bol bol vakit geçirin. Televizyon çok az seyredin. Ailelerinizle oynayın, vakit geçirin. Onların elinde cep telefonu yada televizyon kumandası varsa alın” dedi.
Veliler ve çocuklarla hatıra fotoğrafları çektiren Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’na, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy eşlik etti.
Bugün başlayan yarı yıl tatili, 4 Şubat’ta okulların açılmasıyla sona erecek.
Bu sayfayı yazdır

18.1.2019 16:26:45

Bu haber 513 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 36 kişi online
Toplam ziyaret : 48.460.949

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DEMİRTAŞ''TAN, ŞAHİN''E...


Devamını oku »

12.2.2019 10:26:52 tarihinde yazıldı
372 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
YENİ YIL SOFRASI…


Devamını oku »

31.12.2018 19:37:52 tarihinde yazıldı
1060 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BELEDİYE BAŞKANI "YANİ" GÖREVDEN ALINDI !


Devamını oku »

6.2.2019 13:55:28 tarihinde yazıldı
429 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

KEYİF SELFİESİ..!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri