(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BAKKA İLE ORTAKLAŞA...

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki, Saniye Erdoğan Anaokulu’nda, “Okul öncesinde Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi Projesi”nin gerçekleştirildiği bildirildi.

Okul müdürü Emine Erdem, yazılı açıklamasında,Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) işbirliği ile düzenlenen projeyi 33 anaokulu öğretmeni katılımı ile hayata geçirdiklerini belirtti.

Erdem, proje kapsamında öğretmenlerin akıl-zeka oyunları alanındaki bilgi ve farkındalıklarının arttığını anlatarak, şunları kaydetti:

“Okul Öncesinde Akıl-Zeka Oyunları Eğitimi projesi ile öğrencilerin kendini-çevresini ve olayları tanımaları, bilgisayar, tablet, telefon oyunlarına alternatif olarak daha zevkle oynayacakları hafıza ve zihin geliştirici akıl oyunlarını tercih etmeleri, oyunlardaki güçlüklerle problemi fark edip planlama yapmaları, her uygulamada farklı bir beceriyle karşılaşarak kendini geliştirmeleri, geometri ve matematik konularını oynayarak öğrenmeleri, her öğrencinin oyunlarda aktif  rol almaları, yapılan etkinliklerde  öğrencilerin  proje odaklı düşünmeleri, grup bilinci ve ekip ruhunun oluşması, öğrencileri kendini tanıması ve becerilerini keşfetmesini  sağlama konusunda öğretmenler eğitim aldılar.

Yıldız Teknik Üniversitesi  Akademisyen Doç. Dr Şahin Oruç tarafından verilen eğitim kapsamında, öğretmenlerin disiplinler arası düşünme ve uygulama becerisini artırarak, kendi derslerine akıl-zeka oyunları uygulamalarına imkan sağlamış oldu. Eğitim ortamlarında uygulayacakları oyunlarla çocuklarda tasarım odaklı, eleştirel düşünme ve problem çözme becerileri, yaratıcılıklarını geliştirmeleri sağlanması bekleniyor. Proje kapsamında eğitim sonunda, öğretmenlerin akıl-zeka oyunları alanında bilgi ve farkındalıkları artmış oldu.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Okan Çamdal, tarafından sertifikaları verilen öğretmenler de, bu tür eğitimlerle kendilerini geliştirdiklerini, yenilikleri takip ettiklerini, alanlarında farkındalık oluşturduklarını, ilçede  bu tür eğitimlerin daha sık olmasını istediklerini belirttiler.

 
Bu sayfayı yazdır

7.1.2019 15:49:12

Bu haber 514 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 13 kişi online
Toplam ziyaret : 50.406.435

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
GENİŞ AİLE FOTOĞRAFI ! (2)


Devamını oku »

11.6.2019 10:37:33 tarihinde yazıldı
218 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
SON 3-4 KİLO…


Devamını oku »

30.4.2019 11:55:39 tarihinde yazıldı
984 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
HEY KAPILARI AÇAN, BİZE HAYIRLI KAPILAR AÇ


Devamını oku »

15.5.2019 13:30:46 tarihinde yazıldı
576 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

BUGÜN DEĞİL AYKUT!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri