Elite Gold Temizlik


(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

4 GÜN KALACAKLAR

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, çeşitli ülkelerden gelen öğrenci ve öğretmenlere, ilçenin tarihi, turistik yerlerinin gezdirilerek ülke kültürünün tanıtıldığı bildirildi.

İlçedeki

Pestilci Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Canan Öztürk, Hakimiyet’e yaptığı açıklamada,  Avrupa Birliği (AB) destekli ERASMUS programının, “Teknoloji Bağımlılığı ve Benimle oynarmısın” projesi kapsamında çeşitli Avrupa ülkelerinden 14 öğrenci ve 8 öğretmenin Ereğli’ye geldiğini söyledi.

Projedeki amacın, çocukların internet bağımlığının yanı sıra zararlı alışkanlıklardan, oyun oynayarak uzak tutabilmek olduğunu anlatan Öztürk, şunları kaydetti:

Programı kapsamında diğer ülkelerle entegre olarak yapmaya çalışıyoruz. İlk ayağı Türkiye olan etkinlik Sloakya, Romanya, İtalya ayakları gerçekleştirilecek. Projenin finansmanı AB tarafından karşılanıyor. Zonguldak’tan iki okulun kabul edildiği projede, buradaki programın koordinatörlüğünü okulumuz yapıyor. Öğrenci bazlı  projede, diğer ülkelerdeki öğrencilerle kendi öğrencilerimizi entegre ediyoruz. Misafirlerimizin konaklamasını Ereğli Öğretmenevi’nde gerçekleştiriyoruz. 4 gece boyunca burada kalacaklar. Gün içerisinde kültürel anlamda geziler düzenliyoruz. Sahil bandımızı, Atatürk Kültür Merkezi’ndeki, kültürümüzü anlatan etkinliklerin yer aldığı fuarı gezdik. Misafirlerimiz fuarı sergilenen kıyafetlerimizi ve yiyeceklerimizi çok beğendiler. Maden kömürü ile ilgili bir takım bilgiler verdik. Cami gezimiz oldu. Bunların yanı sıra Türk gelenek ve göreneklerini anlatmaya çalışıyoruz.”

Yabancı konuklara, Bozhane mevkisindeki Engin Balık’ta balık ikramında bulunuldu.
Bu sayfayı yazdır

4.12.2018 15:27:53

Bu haber 618 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 25 kişi online
Toplam ziyaret : 49.988.327

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
GENİŞ AİLE FOTOĞRAFI!


Devamını oku »

21.5.2019 09:40:22 tarihinde yazıldı
160 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
SON 3-4 KİLO…


Devamını oku »

30.4.2019 11:55:39 tarihinde yazıldı
600 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
HEY KAPILARI AÇAN, BİZE HAYIRLI KAPILAR AÇ


Devamını oku »

15.5.2019 13:30:46 tarihinde yazıldı
186 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

GELDİĞİME ŞÜKRET!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri