(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

GÜN ONLARINDI...

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Engelliler Haftası dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.

Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinlikte, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günü anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı.

Tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştirilen programda, İhtiyaç sahibi 400 engelliye bot ve mont dağıtımında bulunuldu.

Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nce, rehabilitasyon merkezindeki kurslarda başarılı olanlara sertifikaları verilen etkinlikte, yenilen yemeğin ardından müzik eşliğinde eğlenildi.

Etkinliğe, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, eski Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, eşi Sevim Uysal, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP İlçe Başkan Vekili Sevdekar Aras, Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk,  bazı daire müdürleri, dernek yöneticileri, engelliler ve aileleri katıldı.

VALİ BEKTAŞ’IN MESAJI

Bu arada, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, yayınladığı mesajla 3 Aralık Engelliler Günü’nü kutladığını bildirdi.

Vali Bektaş, mesajında şunları kaydetti:

“ Gelişmiş  ve  uygar toplum olmak, engellilere sağlanan haklar, onlara gösterilen yakın ilgi ve sorunlarının çözümü konusunda harcanan çaba ile mümkündür. Çünkü ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin belirlenmesinde engellilere sağlanan haklar önemli bir veri olarak kabul edilmektedir.

Engelli vatandaşlarımızın sağlıklarına kavuşmaları, eğitimleri ve onların sosyal yaşama katılımlarını en üst düzeyde sağlamak, hak ettikleri değeri, sevgi ve saygıyı göstermek tüm kamu kuruluşlarının, yerel idarelerin ve sivil toplum örgütlerinin, dolayısıyla hepimizin ortak sorumluluğudur. Devletimiz son yıllarda çok önem verdiği sosyal devlet anlayışıyla hareket ederek engellilerin toplumla bütünleşebilmeleri, eşit bireyler olarak sosyal hayata iştirak edebilmeleri, yaşam standartlarının arttırılması ile onlara  eşit hak ve imkânlar sunma gayretiyle  çok anlamlı ve sevindirici düzenlemeler yapmıştır. Bizlerde, Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmanın,  ihtiyaç ve beklentilerinde yanlarında yer almanın,   ailelerine destek olmanın, sorunlarına katkıda bulunmanın önemli bir insanlık görevi ve sorumluluk olduğunu asla unutmamalıyız.”

UYSAL: HEPİMİZİ YAKINDAN İGİLENDİRİYOR

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yayınladığı kutlama mesajında, şunları kaydetti:

“Engellilik, yalnızca engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık problemi değil, toplumsal yönleriyle hepimizi çok yakından ilgilendiren bir durumdur. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, en önemli sorumluluklarımızdan biridir. Bizler göreve geldiğimizden bu yana ilçemizde yaşayan engellilerimizin sosyal yaşama katılımlarındaki engelleri ortadan kaldırma ve engellilerimizin günlük yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalara önem verdik. Engelli kardeşlerimizin hayata pozitif bakmaları ve sosyal hayatın içinde olmaları için bugüne kadar yaptığımız çalışmalar, bundan sonrada devam edecektir.”
Bu sayfayı yazdır

3.12.2018 10:38:03

Bu haber 203 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 23 kişi online
Toplam ziyaret : 47.464.335

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KILIÇDAROĞLU’NA MEKTUP AK PARTİ’NİN ‘ZONGULDAK JESTİ’


Devamını oku »

4.12.2018 10:17:41 tarihinde yazıldı
726 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ANANAS YAĞ YAKAR MI?


Devamını oku »

28.11.2018 12:30:42 tarihinde yazıldı
395 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
SALTUK-LU, MEHEM-Lİ VE (ASEL-Lİ SALTUK-LU)


Devamını oku »

28.11.2018 11:08:22 tarihinde yazıldı
404 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

BİR GÜN KONUŞURLARSA ..!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri