(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

MECLİS KARAR VERECEK

ALAPLI

Zonguldak’ın Alaplı İlçe Belediyesinin, Romanya’nın Focşain Belediyesi ile “Kardeş Belediyeler” protokolü imzalayacağı bildirildi.

Alaplı Belediye basın bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Kasım Ayı Belediye Meclis Toplantısındaki gündem dışı konuşmasında, Romanya’da gerçekleştirilen “Türkiye İç Anadolu Belediyeler Birliği ile Romanya Belediyeler Birliği Toplantısı”na katıldığını belirtti.

AK Parti ve MHP’li Belediyelerin de bulunduğu ve Avrupa ülkelerinden 150 belediyenin yer aldığı, “Ulusal Kamu Hizmetleri Konferansı”na katıldığını anlatan Tekin, şunları kaydetti:

ALAPLI'NIN KARDEŞİ OLACAK
“Türkiye ve Romanya Belediyeleri arasındaki ilişkilerin masaya yatırıldığı toplantıda, Türkiye'den 12 ve Romanya'dan 12 Belediye kardeş Belediye olmaları için Türkiye İç Anadolu Belediyeler Birliği ile Romanya Belediyeler Birliği arasında bir protokol imzalandı. Romanya'daki 12 kardeş belediye Türkiye’yi önümüzdeki günlerde ziyarete gelerek kardeş Belediye protokolü imzalanacak. Alaplı Belediyesi ise Romanya Focşain Belediyesi ile kardeş Belediyesi protokolü yapacak. Bizde daha sonra bunu Alaplı Belediye Meclisi gündemine getireceğiz. Meclis kararın ardından İçişleri Bakanlığına gönderilerek resmiyet kazanacak. Avrupa Birliği (AB) tarafından verilen fonlardan faydalanmak için AB  müracaat etmiş yada üye olmaya hazır olan ülkelerle kardeş belediye olması durumunda bu fonlardan daha hızlı ve çabuk şekilde faydalanıyor. Alaplı Belediyesi olarak bu fonlardan faydalanmak için projeler hazırlayacağız. Bizim çok güzel projelerimiz var. Bu projeleri ve dolgu alanımızı ve sahilimizi Romanya'da Avrupa Belediyelerine gösterdim. Alaplı'ya çok beğendiler. İnşallah Avrupa Birliği fonlarından destek alacağız. Alaplı'mızda önümüzdeki süreçte çok güzel yatırımlar olacak."

BÜTÇE GÖRÜŞÜLDÜ

Tekin’in konuşmasının ardından aralarında 2019 yılı tahmini bütçe görüşmelerinin de yer aldığı 2 gündem maddesi görüşüldü.

Tahmini bütçe maddesi, ilgili komisyona havale edilirken, “Belediye Yatırım ve Cari Borç ödemelerinde Kullanılmak üzere İller Bankasından Teminat Mektubu Alınmak suretiyle Yurtiçi Bankalarından Kredi Kullanılması” maddesi ise oy çokluğu ile kabul edildi.
Bu sayfayı yazdır

7.11.2018 13:41:11

Bu haber 362 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 15 kişi online
Toplam ziyaret : 47.072.403

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
POSBIYIK’IN YAPTIĞI AYIBIN DA AYIBI!


Devamını oku »

9.11.2018 09:38:39 tarihinde yazıldı
690 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
DOĞANIN MUCİZESİ: KİMYON


Devamını oku »

9.11.2018 10:14:14 tarihinde yazıldı
259 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ALAPLILI GENERAL TAHSİN YAZICI "SEYYİD" Mİ?


Devamını oku »

9.11.2018 10:23:41 tarihinde yazıldı
229 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

REKLAMA İHTİYAÇ MI VAR?!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri