(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

GÜNÜ BOŞ GEÇİRMEDİLER

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki, Doğa koleji öğrencilerinin, harçlıkları ile hayvanlara mama ve ilaç parası temin ettikleri bildirildi.

Okulun Felsefe ve T-BMA Öğretmeni Duygu Uyaroğlu, Orçun çataklı sosyal Tesislerinde düzenlenen programda Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, “Dünya Hayvanları Koruma Günü” dolayısıyla gerçekleştirdikleri etkinlikte, İlçedeki Hayvanları Koruma Derneğine kedi-köpek maması ile ilaç desteğinde bulunmak istediklerini söyledi.

Bunun için, okulun 9. Sınıf öğrencilerinin, evlerinde hazırladıkları çeşitli yiyecekleri, oluşturdukları stantta satarak, gelir elde ettiklerini anlatan Uyaroğlu, şöyle dedi:

“Bu gün dolayısıyla düzenlediğimiz etkinlikte, öğrencilerimizin, hayvanların bize emanet oldukları bilincini kazandırmak istedik. Özellikle hayvanların tedavilerinden çok ilaç yardımına ihtiyaç bulunuyor. Bunun için de öğrencilerimiz ve bizim desteklerimizle topladığımız bağışlar sayesinde ilaç ve mama yardımında bulunmaya çalışacağız. Her sınıf temsilcisi, gönüllü bağış yöntemiyle sınıf arkadaşlarından oldukça cüzi miktarda, 2 kilo mata tedarik edebilecek şekilde para topladı. Bu sayede köpek mamalarını aldık. Öğrencilerimizin evlerinden getirdikleri çeşitli yiyeceklerle düzenlediğimiz kermesten elde edilecek gelirle de ilaç temininde bulunacağız.”

ÜCRETSİZ VETERİNER DESTEĞİ

Doğa koleji İngilizce Öğretmeni Viola Sarı da, öğretmen Uyaroğlu ile birlikte hazırladıkları proje kapsamında, öğrencilerin evlerinden getirdikleri çeşitli hayvanların sağlık taraması yapılacağını ifade ederek, “aynı zamanda çocuklar veterinerin ne yaptığını da merak ediyorlar. Dolayısıyla çocukların bu merakı da giderilmiş olacak” dedi.

Aynı zamanda Öğretmen sarı’nın eşi Kaan Sarı, hayvanları sağlık kontrollerinden geçirirken, çocuklar ada yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler aktardı.

Etkinliğe, Kurum Müdürü Hülya Çataklı, Doğa Koleji Orta Okul ve Lise Müdürü Caner Özçep, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Bu sayfayı yazdır

4.10.2018 17:43:26

Bu haber 1732 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 29 kişi online
Toplam ziyaret : 50.406.244

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
GENİŞ AİLE FOTOĞRAFI ! (2)


Devamını oku »

11.6.2019 10:37:33 tarihinde yazıldı
218 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
SON 3-4 KİLO…


Devamını oku »

30.4.2019 11:55:39 tarihinde yazıldı
984 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
HEY KAPILARI AÇAN, BİZE HAYIRLI KAPILAR AÇ


Devamını oku »

15.5.2019 13:30:46 tarihinde yazıldı
575 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

BUGÜN DEĞİL AYKUT!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri