(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

GÜNÜ BOŞ GEÇİRMEDİLER

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki, Doğa koleji öğrencilerinin, harçlıkları ile hayvanlara mama ve ilaç parası temin ettikleri bildirildi.

Okulun Felsefe ve T-BMA Öğretmeni Duygu Uyaroğlu, Orçun çataklı sosyal Tesislerinde düzenlenen programda Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, “Dünya Hayvanları Koruma Günü” dolayısıyla gerçekleştirdikleri etkinlikte, İlçedeki Hayvanları Koruma Derneğine kedi-köpek maması ile ilaç desteğinde bulunmak istediklerini söyledi.

Bunun için, okulun 9. Sınıf öğrencilerinin, evlerinde hazırladıkları çeşitli yiyecekleri, oluşturdukları stantta satarak, gelir elde ettiklerini anlatan Uyaroğlu, şöyle dedi:

“Bu gün dolayısıyla düzenlediğimiz etkinlikte, öğrencilerimizin, hayvanların bize emanet oldukları bilincini kazandırmak istedik. Özellikle hayvanların tedavilerinden çok ilaç yardımına ihtiyaç bulunuyor. Bunun için de öğrencilerimiz ve bizim desteklerimizle topladığımız bağışlar sayesinde ilaç ve mama yardımında bulunmaya çalışacağız. Her sınıf temsilcisi, gönüllü bağış yöntemiyle sınıf arkadaşlarından oldukça cüzi miktarda, 2 kilo mata tedarik edebilecek şekilde para topladı. Bu sayede köpek mamalarını aldık. Öğrencilerimizin evlerinden getirdikleri çeşitli yiyeceklerle düzenlediğimiz kermesten elde edilecek gelirle de ilaç temininde bulunacağız.”

ÜCRETSİZ VETERİNER DESTEĞİ

Doğa koleji İngilizce Öğretmeni Viola Sarı da, öğretmen Uyaroğlu ile birlikte hazırladıkları proje kapsamında, öğrencilerin evlerinden getirdikleri çeşitli hayvanların sağlık taraması yapılacağını ifade ederek, “aynı zamanda çocuklar veterinerin ne yaptığını da merak ediyorlar. Dolayısıyla çocukların bu merakı da giderilmiş olacak” dedi.

Aynı zamanda Öğretmen sarı’nın eşi Kaan Sarı, hayvanları sağlık kontrollerinden geçirirken, çocuklar ada yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler aktardı.

Etkinliğe, Kurum Müdürü Hülya Çataklı, Doğa Koleji Orta Okul ve Lise Müdürü Caner Özçep, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Bu sayfayı yazdır

4.10.2018 17:43:26

Bu haber 1556 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 48 kişi online
Toplam ziyaret : 48.519.008

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
İTTİFAKLAR ÜZERİNE...


Devamını oku »

19.2.2019 09:21:17 tarihinde yazıldı
243 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
YENİ YIL SOFRASI…


Devamını oku »

31.12.2018 19:37:52 tarihinde yazıldı
1120 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BELEDİYE BAŞKANI "YANİ" GÖREVDEN ALINDI !


Devamını oku »

6.2.2019 13:55:28 tarihinde yazıldı
527 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

İYİ PARTİ’DE MEMNUNİYET!..

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri