(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

EREĞLİ KAVGADAN ÇOK ÇEKTİ

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, “Esnafla Buluşma Toplantıları”na Kışla Sanayi Sitesi esnafı ile bir araya geldi. Uysal'ın en önemli vurgusu ise "Ereğli'nin kavgalardan çok çektiği' yönünde oldu.
Belediye basın bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre Uysal, sanayi sitesi alanında düzenlenen kahvaltıda bir araya geldiği esnaflara, belediye çalışmalarını anlattı.
Site esnafına her zaman sahip çıktığını istek ve taleplerini önemsediğini belirten Uysal,Sanayi Sitesi’nin imar barışından yararlanması için belediye olarak her konuda destek olacaklarını vurguladı.

ÖZELEŞTİRİ DE YAPTI !
Sanayi Sitesinin, kendisinin çocukluk yıllarından beri aynı şekilde olduğunu dile getiren Uysal, şunları kaydetti:
“Hükümetimiz de imar barışı ile sorunların daha kolay çözülmesinin önünü açtı. Buranın site yöneticileri ve birlikteliğiniz aracıyla katkı sağlamaya başlayalım. Çözüm için elimizi uzatıyoruz. Bizim niyetimiz iyi ve halis. Bizim alnımız kara olsaydı karşınıza dikilebilir miydik? Bizim alnımız ak, başımız dik. Biz sizin karşınıza her zaman çıkarız. Eğir biz bu yola girdiysek devletimizin çıkarttığı kanunlara uyacağız.
Yapıcı olalım, yapmamız gerekenleri yapalım. Birbirimizi kötülemekle yol alamayız.

NE ÇEKTİYSE KAVGADAN ..!
Ereğli bugüne kadar ne çektiyse, kavgadan ve yıkıcı eleştirilerden çekti. Enerjimizi hep boşuna harcadık. Enerjimizi boşa harcamayacağız. Beraber olacağız, birlikte olacağız, kardeş olacağız. Kandırılmış, oyalanmış, yapamamış veya eksik yapmış olabilirim. Ne kadar doğru ne kadar güzel varsa ne kadar sizin hayrınıza ne iş varsa yanınızdayım. Derdiniz neyse dertleniyorum.”
Uysal, Süleymanbeyler (Subaşı) Köyü mevkisinde hizmete giren İçme Suyu Arıtma Tesisleri sayesinde şehrin tamamının ‘menba suyu kalitesinde’ içme suyu kullandığını hatırlatarak, “Artık gönül rahatlığıyla musluklarınızı açarak memba kalitesinde suyunuzu içebilirsiniz. Hazır suya para vermeyin, paranız cebinizde kalsın” dedi.
Elmatepe, Köseler ve Kışla Mahallesi Muhtarlarını ileKışla Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Adnan Tanrıkulu’nun da hazır bulunduğu toplantıda sanayi esnafı, Uysal’ın kahvaltıya katılmasından mennunluk duyduklarını dile getirdiler.

'KAVGA SÖZLERİ POSBIYIK'I HATIRLATTI!
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'en, "Ereğli'nin kavgalardan çok çektiğine" yönelik sözleri, eski Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın, herkesle kavga ederek şehrin ilerlemesinin önünü kesmesi yönünde eleştirilmesini hafızalara taşıdı.
Döneminde Posbıyık, başta Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları yönetimi, sendikası, işçisi olmak üzere, milletvekilleri, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve son olarak da pazaryeri esnafı ile 'kavgalı' duruma düşmüştü.
Bu sayfayı yazdır

10.8.2018 19:03:54

Bu haber 795 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (2)
12.08.2018 18:58:19
hafızalardan diyor ki;

Hatırlatma desek daha iyi olur ..!
12.08.2018 14:53:39
Halk diyor ki;

Hala POSBIYIK takıntısı mı kapan


Şu anda 35 kişi online
Toplam ziyaret : 48.497.657

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DEMİRTAŞ''TAN, ŞAHİN''E...


Devamını oku »

12.2.2019 10:26:52 tarihinde yazıldı
442 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
YENİ YIL SOFRASI…


Devamını oku »

31.12.2018 19:37:52 tarihinde yazıldı
1093 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BELEDİYE BAŞKANI "YANİ" GÖREVDEN ALINDI !


Devamını oku »

6.2.2019 13:55:28 tarihinde yazıldı
481 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

KEYİF SELFİESİ..!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri