(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

15 TEMMUZ'DAN BAŞLADI...

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediyesince “Gurbetçiler Gecesi” etkinliği düzenlendi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye Plaj ve Kamp Tesislerinde gerçekleştirilen organizasyonda yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’daki darbe girişimini hatırlattı.

Uysal, darbeye karşı gurbetçilerin de destek olduğunu belirterek,  “Hain fetöcü teröristlere karşı o gece sizlerde direnişe destek oldunuz ve o gece Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve feraseti sayesinde milletimizin de desteğiyle vatanımız kurtuldu. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

Göreve gelişinden itibaren yaşanan gelişmelerle birlikte zorlu süreçten geçtiklerini hatırlatan Uysal, şunları kaydetti:

ALMANYA’DA NE VARSA…

“Çok zorlu bir sürece rağmen mazeret üretmedik. Çalıştık, bizler belediye başkanı olduk diye hava atmadık, bol bol temel attık, alt yapı, üst yapı yaptık. 16 yıllık AK Parti iktidarının ülkemize kazandırdıkları bir çok hizmetinin yanında, son 4 yılında Ereğli’de de Allah’a hamd olsun ki sizlerin yurt dışında gördüğünüz, benim ülkemde niye yok diye hayıflandığınız bir çok hizmeti yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Almanya’da kolilerle marketlerden aldığınız suya mineralwasser deniliyor değimli. Allah’a şükür biz Ereğli’de 31 mahallemizin hepsinde bütün su hatlarını da değiştirerek evdeki musluklardan memba kalitesinde su akıtıyoruz. Hizmetlerimiz yeterlimi, yetmez. Zaten bizlerde yeterli diyen kadro değiliz. Daha çok yapacağımız işimiz var. El ele kol kola birlikte daha çok güzel işler yapacağız. Ereğli’nin hak ettiği hizmetleri, ihmal edilen hizmetleri yapacağız.”

Belediye Başkanı Uysal, gurbetçi vatandaşların ulaşabileceği ‘Gurbetçi Whatsapp hattı’ kurduklarını, bu hat sayesinde istek ve taleplerin iletilebileceğini kaydetti.

GENÇLERE SESLENDİ

Yurt dışındaki gurbetçi gençler ede seslenen Uysal, “bulunduğunuz ülkelerde özellikle o ülkenin dilini öğrenin, komşuluk bağlarınızı, akrabalık bağlarınızı, sohbetinizi o ülkenin insanlarıyla artırın. Orada siyasi yapılara girin. Ancak asla asimile olmayın, köklerinizden kopmayın. Allah sizlerin yar ve yardımcısı olsun. Rabbim sizlerin hasretini kolay kılsın. Çıkacağınız yolculukta sağlık sıhhat diliyorum” diye konuştu.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak da, geceyi düzenlemelerinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür etti.

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, mahalle ve köy muhtarlarının da katıldığı gecede çalan müzik eşliğinde eğlenildi, halk oyunları gösterisi izlendi. Gece, havai fişek gösterileriyle sona erdi.
Bu sayfayı yazdır

7.8.2018 11:17:15

Bu haber 455 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 14 kişi online
Toplam ziyaret : 47.522.626

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KILIÇDAROĞLU’NA MEKTUP (2)


Devamını oku »

11.12.2018 13:40:09 tarihinde yazıldı
277 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ANANAS YAĞ YAKAR MI?


Devamını oku »

28.11.2018 12:30:42 tarihinde yazıldı
474 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
SALTUK-LU, MEHEM-Lİ VE (ASEL-Lİ SALTUK-LU)


Devamını oku »

28.11.2018 11:08:22 tarihinde yazıldı
492 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

GİTARIMI ÇALARIM, GELECEĞE BAKARIM!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri