(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ERDEM; BU ÜLKEDEN KORKMAYIN

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, “Nüfusunun yüzde 20'si 17 yaşın altında. Bu gençler gelecek bu ülkeyi idare edecekler bizlerde görevimizi tamamlayıp gideceğiz” dedi.

İlçedeki Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2017-2018 yılı mezunları için okul binası bahçesinde düzenlenen törende mezun öğrencilerin alana girişlerinin ardından Saygı Duruşu’nda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Aynı zamanda okulun kurucusu BKDTO Başkanı Erdem, törende yaptığı konuşmada, 1997’de kurulduğunda ‘öğrenci gelmeyeceği “söylemlerinin yapıldığını, okulun bugün ülke genelinde üçüncü sırada ve tercih edilen okul konumunda bulunduğunu söyledi.

BU ÜLKEDEN KORKMAYIN!

Erdem, denizlere hakim olamayan ülkelerin bir şeye hakim olamayacağını savunarak, şöyle dedi:

“Öğretmenler, eser yaratır, bu eserler denizlere hakim olur, denizlerin sahibi olurlar. Sevgili veliler, çocuklarınızla iftihar edin. Ben 97'de bu okulu kurduğumda bu okula hiç kimsenin gelmeyeceğini söylemişlerdi. Bugün Türkiye'de üçüncü sırada ve en çok tercih edilen okul. Başta okul müdürümüz ve öğretmenlerimiz çocuklarımıza her şeyi vermek istiyor. Denizlere hakim olamazsanız hiçbir şeye hakim olamazsınız. Bugün dünyadaki taşımacılığın yüzde 94'ü deniz yoluyla taşınıyor. Mezunların birçoğu kaptan, makinist olacak ama en önemlisi herkese Türk bayrağı teslim edilmez ama bunlara Türk Bayrağı teslim edilecek. Bu ülkeden korkmayın, hiçbir şey olmaz. Nüfusunun yüzde 20'si 17 yaşın altında. Bu gençler gelecek bu ülkeyi idare edecekler bizlerde görevimizi tamamlayıp gideceğiz. Öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, hükümet, milli eğitim öğrencilerimize sahip çıkmıştır. Herkes vefalı olacak, dostunu bilecek."

ARSLAN: GURUR KAYNAĞI OLACAKSINIZ

Okul Müdürü Hüseyin Arslan da, emeklerinin karşılığını alan mezunlara yeni yaşamlarında başarı temennisinde bulunarak "Artık kutsal değerler üzerine hizmet edecek olan yüce milletimizin gurur kaynağı olacaksınız. Desteklerinden dolayı öğretmenlerimiz ve velilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

İLK ÜÇ DERECEYE ÖDÜL

Konuşmaların ardından, mezun öğrencilerden Okul birincisi Mehmet Yasin Dönmez, ikinci Abdulsamet Özcan ve üçüncü Recep Sekme'ye İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz tarafından teşekkür şiltleri verildi.

Tören, halk oyunları gösterisi ile sona erdi.
Bu sayfayı yazdır

7.6.2018 18:26:15

Bu haber 608 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 123 kişi online
Toplam ziyaret : 46.714.813

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
ADAY BELİRLEME YÖNTEM(LER)İ !


Devamını oku »

16.10.2018 11:04:41 tarihinde yazıldı
241 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNE DİKKAT…


Devamını oku »

16.10.2018 11:06:40 tarihinde yazıldı
227 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
GEBE ''DİVAN'' VE SALİH EFENDİ TÜRBESİ


Devamını oku »

16.10.2018 11:25:58 tarihinde yazıldı
399 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

BEN YAPMADIM VALLAHİ ..!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri