(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

EN ÖNEMLİSİ İŞSİZLİK!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, MHP 2. Ve 3. Sıra Zonguldak Milletvekili Adaylarının, seçim çalışmalarını Korubaşyı Mahallesinde sürdürdükleri bildirildi.

Partiden yapılan yazılı açıklamaya göre, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ile birlikte mahalleye gelen adaylar Abdullah Bekar ve Fehmi Nuhoğlu’nu, mahalle muhtarı Kemal Muratoğlu karşıladı.

SORUNLARI ANLATTILAR

Adaylardan Bekar, buradaki mahalle sakinlerine hitaben konuşmasında, Zonguldak ve Ereğli’nin ‘göç verdiğini’ hatırlatarak, “Ereğli olarak 10 yılda 11 bin göç vermişiz. Bunun sebebi iş, aş, ekmek kavgası. MHP olarak bunları göz önüne alıp, bölgemiz için ilçelere ayrı ayrı manifesto yayınladık” dedi.

Diğer aday Nuhoğlu da, bölgenin birçok sorunu olduğuna dikkat çektiği konuşmasını, şöyle sürdürdü:

“Gemi tersaneleri, Ereğli Devrek yolu, Ereğli demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ve bunun gibi niceleri. Burada şuna dikkat çekmek istiyorum. Bundan 3-4 dönem önce hep aynı insanlar yok muydu? Hep aynı teşkilatlar gelip sizlere bir şeyler istemedi mi? 3-4 dönemden bu yana Ereğli’ de ne değişti?  Çevremizdeki illere ve ilçelere baktığımız zaman birçoğu bizlerden geri de gelip bizleri geçmiş durumdalar. Bu seçimlerde sadece koskoca Ereğli’ye, İl olarak görülen ilçemize MHP iki tane aday verdi. Bu sefer değişim şart diyoruz.”

KAPANIŞI DEMİRTÜRK YAPTI

MHP İlçe Başkanı Demirtürk ise kendisinin de ilçede esnaf olduğunu ve temsilciliğini yaptığını hatırlatarak, “Erdemir’ de 10 bin insan çalışıyordu, bugün taşeron ile birlikte 6 bin kişi çalışıyor. Türkiye Tayş Kömürü Kurumu (TTK) Armutçuk müessesi, 9 bin 800 kişi ile çalışıyordu, bugün 760 kişi çalışıyor. Bölgenin en büyük sorunu işsizlik. Burada gemi tersanelerinin faaliyete geçmesi gerekiyor. Teşvik kapsamında bir il değiliz. İşsizliği önlemek, gurbete giden gençleri yeniden ilçede çalışmasını sağlamak amacıyla yağacağımız çalışmalar var. Bunun için de iki genç arkadaşımıza Milletvekilliği yolunda destek istiyoruz” diye konuştu.
Bu sayfayı yazdır

7.6.2018 12:23:29

Bu haber 350 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 55 kişi online
Toplam ziyaret : 47.947.318

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BÖYLE Mİ OLMALIYDI?!


Devamını oku »

15.1.2019 09:53:59 tarihinde yazıldı
381 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
YENİ YIL SOFRASI…


Devamını oku »

31.12.2018 19:37:52 tarihinde yazıldı
435 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
"BABA"SININ MEZARINI BİLMEYEN ŞEHİR


Devamını oku »

9.1.2019 13:43:39 tarihinde yazıldı
411 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

O GÜNDEN BERİ DÜŞÜNÜYORMUŞ!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri