(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

DUYGUSAL FİNAL!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Utku Koleji bünyesindeki Anadolu Lisesi 2017-2018 Dönem mezunları töreni düzenlendi.

Kavaklık Mahallesindeki Doğa Koleji Kampüsü avlusunda düzenlenen törene aşlıklarla giren mezun öğrenciler, davetlileri selamladı.

Utku Anadolu Lisesi müdürü Caner Özçep, Saygı Duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yaptığı konuşmada, Utku’nun kuruluşundan günümüze bir çok ‘ilk’e imza attığını, fark yaratarak kısa sürede başarıyı yakaladığını, güven veren ve tercih edilen bir kurum haline geldiğini söyledi.

EN TEMEL KONU EĞİTİM-ÖĞRETİM
Özçep, başarının tek taraflı olmadığını belirttiği konuşmasını, şöyle sürdürdü:

“Öğretmen, öğrenci, veli üçgeninin sağlam ve dengeli şekilde kurulması ve desteklenmesi sonucu oluşmuştur. İnsan yaşamını biçimlendiren eğitim ve öğretim dün olduğu gibi bugün de, yarın da insanlığın en önemli temel konularından biri olmaya devam edecektir.  İnsanlar yaşadığı müddetçe eğitim ve öğretim içerisinde olacaklardır.  Ancak, okul sıralarında alınan eğitim, bireylerin yaşamını şekillendirmesi açısından son derece önemlidir. İşte bunların bilincinde, değişen hayat şartlarına paralel olarak geleceğimizi teminat altın almak için herkes üzerine düşen görevi yapmak ve çok özverili çalışmak zorundadır.
Daha dün okulumuza gelen, bugün yoğun bir eğitim sonunda geleceklerine yön verecekleri bir yol ayrımında bulunan son sınıf öğrencilerimize ‘güle güle’ diyebilmenin buruk sevincini ve umut dolu geleceğini yaşıyoruz.”

DUYGULANAN ÖĞRENCİLER AĞLADI
Mezun öğrencilerin, taşıdıkları Türk Bayrağı ile okul flamasını eğitimleri devam eden arkadaşlarına öperek teslim ettikleri törende, sınıfları temsilen bazı öğrenciler ise duygularını dile getiren konuşmalar yaptılar.
Konuşmaları sırasında duygulanan öğrencilerden bazılarının ise ağladığı gözlendi. Ağlayarak konuşmasını sürdüren bir öğrenciye, CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı’nın gözyaşlarını silmesi için peçete getirdiği gözlendi.

PLAKETLERİ DEMİRTAŞ VERDİ
Utku Anadolu lisesi’nin ilk üç sırada tamamlayan öğrencilerin plaket ve çiçeklerini ise CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş verdi.
Demirtaş, plaketleri verdiği sırada yaptığı konuşmada, gerçekleştirilen törenin ‘çok özel’ olduğuna değinerek, şunları söyledi:

GÖZLERİNDEN ÇEKA FIŞKIRIYOR
“Gençlerimiz bizim geleceğimiz, geleceğimizin teminatıdır. Ereğlimize değer katan, böylesine çağdaş, ilerici bir eğitim kurumu olan Utku Koleji’nin mezuniyet töreninde bulunmak benim için onur vesilesidir. Öğrencilerimiz burada 4 yıl süre ile güzel bir eğitim aldıkları hepsinin gözlerinden belli oluyor. Ne kadar güzel yetiştirildikleri, ne kadar Türkiye’ye, Türk Milletine, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı oldukları her yönüyle belli. Gözlerinden zeka fışkırıyor. Önümüzdeki üniversite sınavında buradaki bütün öğrencilerimizin çok iyi yerleri kazanacağına inanıyorum. Onlar Türkiye’nin geleceğini inşa edecekler ve inşallah güzel yerlere gelecekler.”

TÖRENE KATILAMAMIŞTI; ÖDÜLÜNÜ ALDI
Konuşmasının ardından Demirtaş’a; geçtiğimiz günlerde kolejde düzenlenen ve öğrencilerce belirlenen ‘enler Ödül Töreni’nde ödüle layık görülen ancak katılamayan Demirtaş’a ödülü, Okul Kurucu Müdürü Hülya çataklı tarafından takdim edildi.

HAVAİ FİŞEKLER, KONFETİLERLE…
Okul birincisi öğrencinin kütüğe ismini çaktığı tören, mezun öğrencilerin diplomaların teslim edilmesinin ardından, havai fişeklerin ateşlenmesi ve konfetilerin havaya atılmasıyla tamamlandı.
Programa, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, partisinin milletvekili adayları Abdullah Bekar ile Fehmi Nuhoğlu, CHP İlçe yönetim kurulu üyeleri, Utku Eğitim Kurumları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, okul öğretmenleri, öğrenci velileri ve davetliler katıldı.

Utku Eğitim Kurumları, 2018-2019 Eğitim Öğretim dönemiyle birlikte “Doğa Koleji” eğitim sistemi ile eğitim ve öğretim uygulamasına başlayacak.
Bu sayfayı yazdır

2.6.2018 09:36:03

Bu haber 2767 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 60 kişi online
Toplam ziyaret : 49.085.795

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
MÜJDELERDEN ÖNE ÇIKANLAR


Devamını oku »

20.3.2019 12:19:40 tarihinde yazıldı
345 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
NEDİR BU SİYEZ UNU?


Devamını oku »

27.2.2019 10:22:31 tarihinde yazıldı
674 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
FESTİVALLERİ "EREĞLİ''NİN FETİH GÜNÜ"NE DÖNÜŞTÜRELİM!


Devamını oku »

20.3.2019 14:44:45 tarihinde yazıldı
213 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

NASIL GOL ATTIK AMA ..!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri