(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BİLEREK YAPILMAZ ! (ÖZEL HABER)

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PYD) kapsamında kapatılan Özel Uğur Lisesi’nde öğrenci okutan veliler şok üstüne şok yaşıyor.

FETÖ/PYD ile bağlantısı olduğu iddiası ile Devletin önce ‘Kayyım’ atadığı Ligtest Yayınları Ticaret Limitet Şirketi ünvanlı Uğur Lisesi daha sonra kapatılmıştı.

ÖĞRENCİLER OKUL ARADI
Bunun ardından lise bünyesindeki öğrenciler eğitimlerini sürdürebilmek amacıyla velileri aracılığıyla okul aramaya başladı.
Zor dönem geçiren veliler diğer okullara müracaat ederek çocuklarını yerleştirdi.

PARALARINI İSTEDİLER AMA!
Bu arada, çocuklarını okutmak için anlaşma yaptıkları Uğur Lisesi’ne ödedikleri parayı geri isteyen veliler, “paralarınız ödenecek” cevabını aldılar. Ancak aradan geçen sürede ödemelerini alamayan veliler, ikinci müracaatlarında ise “güvenlik soruşturması yapılıyor” yanıtını ile karşılaştılar.

BORCUNUZU ÖDEYİN!
Çocuklarının eğitimi için ödedikleri ancak hizmet alamadıkları gerekçesiyle paralarını geri alamayan öğrenci velileri, Karadeniz Ereğli Mal Müdürlüğü’nden gelen yazı ile ikinci şok dalgasını yaşadılar.
Müdürlüğün, mağdur velilere gönderdiği resmi yazıda, ‘Kanun Hükmünde Kararname’ ile kapatılan lisenin ve bağlı bulunduğu şirketin alacaklarını tahsile Mahiye Bakanlığının yetkili kılındığı belirtilerek, “Yapılan inceleme neticesinde, kapatılan kurumun şahsınızdan alacaklı olduğu toplam 2.500 lira borcunuzu, ilgili yazımızın tebliğ tarihinden itibaren 7 günlük süre içinde Maliye veznesine veya …. bankanın hesabına ödemenizi…” denildi.
Aynı yazıda, ödeme yapılmaması halinde ise icra takibi başlatılacağı kaydedildi.

VATANDAŞ ŞAŞKIN!
Adını vermediğimiz öğrenci velisi işçi, Hakimiyet’e açıklamasında, anılan okulun açık olduğu sürede yaptığı anlaşma kapsamında verdiği senedin yazıya ekli kendisine gönderildiğini belirterek, şöyle dedi:
“Çocuğumuzun eğitim için anlaşma yaptığımız okula yıl içinde aylık taksitler halinde ödemek koşuluyla toplu miktarda senet imzalamıştım. Okul kapatılana kadar da aylık ödemelerimi aksatmadan ödedim, makbuzlarımı da aldım. Kapatıldıktan sonra ise yaptığımız ödemelerin geri verilmesini beklerken, elime böyle bir ödeme emri geçti. Şok yaşadım, şaşkına döndüm. Mağdur olarak beklediğimiz durumda, almadığımız eğitim hizmetine karşı borçlu görünüyoruz. Sorunu, ilgili müdürlüğe müracaat ederek çözmeye çalışacağım.”
Bu sayfayı yazdır

3.4.2018 14:47:49

Bu haber 1954 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 46 kişi online
Toplam ziyaret : 48.491.556

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DEMİRTAŞ''TAN, ŞAHİN''E...


Devamını oku »

12.2.2019 10:26:52 tarihinde yazıldı
429 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
YENİ YIL SOFRASI…


Devamını oku »

31.12.2018 19:37:52 tarihinde yazıldı
1085 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BELEDİYE BAŞKANI "YANİ" GÖREVDEN ALINDI !


Devamını oku »

6.2.2019 13:55:28 tarihinde yazıldı
466 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

KEYİF SELFİESİ..!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri