(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ÖZEL İNSANLARLA...

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, “Otizmi Fark Etmek İçin El Ele” sloganıyla etkinlik düzenlendi.

Karadeniz Ereğli Belediyesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi işbirliğince gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, aralarında hayata karşı özel durumları bulunan kişiler ve onların aileleri ile üniversite öğrencileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve askerler etkinliğin yapıldığı Cumhuriyet Caddesi sahil mevkisinde bir araya geldi. Yaklaşık bin katılımcıya, üzerinde her iki kurumun logolarının bulunduğu ve “Farkında mısınınız?” yazan mavi Bozhane Çınaraltı mevkiden ana etkinliğin gerçekleştirileceği Amfi Tiyatro güzergahına kadar yan yayana dizilen aktivistler, el ele tutuştular. Bir süre sonra ise dağıtılan balonlar, anonsun duyulması ile birlikte biranda gökyüzüne bırakıldı. Ortaya çıkan manzara dakikalarca izlendi. Ardından ise yürüyüş yapılarak Amfi Tiyatro’ya gidildi.

UYSAL: ONLARI FARK EDERSEK…

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, burada yaptığı konuşmada, göreve geldiği günden buyana engelliler ve rehabilitasyon merkezleri ile beraber çalışmayı başardıklarını belirterek, “bugünden sonra da birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu çocuklarımızın yanlarında olup onları fark etersek, rehabilitasyon süreçlerine destek verirsek; bu çocuklarımız hayatlarını idame ettirebilirler. Biz, bu çocuklarımız ve onların ailelerinin her zaman yanlarında; dün, bugün olduğu gibi yarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmanın ardından ilçede rehabilitasyon merkezlerinde öğrenim gören öğrencilerce gösteriler sonulu. Yaşları 7 ile 10 arasında değişen öğrencilerin “Erik dalı gevrektir” türküsü eşliğinde ortaya koydukları dans beğeni ile izlendi.

Etkinliğe Karedeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Ali Azar, Ereğli Belediyesi Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Bu sayfayı yazdır

02.04.2018 18:29:41

Bu haber 470 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 43 kişi online
Toplam ziyaret : 46.245.435

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
EĞİTİM YILI BAŞLADI AMA… VE DİĞERLERİ ..!


Devamını oku »

18.09.2018 10:33:36 tarihinde yazıldı
198 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
YAZ DETOKSU


Devamını oku »

07.08.2018 14:06:39 tarihinde yazıldı
1691 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
EREĞLİ''DE İLK BELEDİYE BAŞKANI KİM?


Devamını oku »

12.09.2018 14:43:44 tarihinde yazıldı
443 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

İKİ ‘EROL' FAZLA GELİR!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri