(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BU SÖZLER ERDEMİR'E ..!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, “Erdemir'de mülakata girmiş 13 yıldır kadro alınmayı bekleyen o heyecanla çalışan arkadaşlarımız var. Bunların biran önce Erdemir yönetimi tarafından kadroya alınmalarını bekliyoruz” dedi.

Çakır, Sahil Bandındaki Lal Kafe’de düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında, gündeme ilişkin bazı konularda açıklamalarda bulundu.

2019’u “Türkiye’nin kader seçimi yılı’ olarak değerlendiren Çakır, “Önümüzdeki seçimler önemli. Ereğli olarak hazır olmanın gayreti içerisindeyiz. Kim gelirse gelsin halkımızın seçtiği, temsilcilerin bundan sonra bazı dış mihraklara hizmet eden yapılara, bazı medya patronlarına, zengin yapılara değil tüm halkımıza hizmet edecek gücü bulacakları kanaatindeyiz” dedi.

OYAK VE ERDEMİR’E ..!

Çakır, Ereğli Demir ve çelik Fabrikaları’nın (Erdemir) özelleştirilmesi sırasında, Ordu Yardımlaşma Kurumu’nun (OYAK) ‘Milli ve yerli bir kuruluş’ olarak öne çıktığını hatırlatarak, şunları söyledi:

“Gelinen noktada eğer işçiler çıkıp, 'biz işçiler olarak asgari ücretle çalışmaya razıyız' dese ‘yok’ demeyecek duruma gelmiş durumdalar. Biz, Ereğli olarak Erdemir ile arasındaki duygusal bağın güçlendirilmesinden yanayız. Son zamanlarda görüyoruz ki bu bağ giderek açılmaya başlandı. Sosyal sorumlulukları yerine getirme, spora, organizasyona destek olma anlamında Erdemir'i istediğimiz yerde göremiyoruz.

Erdemir'de mülakata girmiş 13 yıldır kadro alınmayı bekleyen o heyecanla çalışan arkadaşlarımız var. Bunların biran önce Erdemir yönetimi tarafından kadroya alınmalarını bekliyoruz. Maaşı yükseklerin emekli edilip, yerine çok daha düşük maaşla işçi alınması ile alakalı kulağımıza çok haberler geliyor.

İşe alımlarda dahi örneğin Ereğli'de yaşayan vatandaşlarımızdan işe girmeleri noktasında referans olmaya çalıştığımızda, Ortadoğu veya Boğaziçi mezunu alacaklarını söylüyorlar bir bakıyoruz dışarıdan puanı düşük üniversite mezunu olanlar değerlendirebiliyor. Her sabrın bir sonu vardır”

‘BYLOCK’ MAĞDURLARI

Erdemir'den ‘Bylock şüphesi’ ile gözaltına alınıp, cezaevinde yattıktan sonra ‘mor beyin’ olduğu anlaşılan, suçsuzluğu anlaşılıp serbest bırakılan personeli hatırlatan Çakır, şunları kaydetti:

 “Her türlü işlemleri tamamlanıp beraat ettiği anlaşılan Erdemir çalışanlarının tekrar işe alınması noktasında en üst düzeyde takipçisi olacağız. Ortada bir mağduriyet var. Milli Savunma Bakanlığı ve daha üst makamlara bunu taşıyacağız. O insanların da yanındayız. Hiçbir suçları yok.”

DİĞER KONULAR

Çakır, Ereğli-Devrek karayolunun yıl sonuna kadar tamamlanmasında her hangi bir sorun olmadığını, ilçede tekli eğitime geçilebilmesi konusunda da yeni yapılacak ve ek bina olacaklarla birlikte sorunun çözüleceğini sözlerine ekledi.

Çakır, bazı AK Partili belediye meclis üyeleri ve ilçe yöneticilerinin de yer aldığı toplantıda, bayan basın mensuplarına karanfil takdim etti.
Bu sayfayı yazdır

8.3.2018 13:57:42

Bu haber 934 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (1)
09.03.2018 11:58:19
taşeron işçi diyor ki;

Başkanım taşeron işçiler için bir ışık yok mu


Şu anda 57 kişi online
Toplam ziyaret : 47.590.265

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DANANIN KUYRUĞU


Devamını oku »

18.12.2018 10:36:01 tarihinde yazıldı
214 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ANANAS YAĞ YAKAR MI?


Devamını oku »

28.11.2018 12:30:42 tarihinde yazıldı
573 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
SALTUK-LU, MEHEM-Lİ VE (ASEL-Lİ SALTUK-LU)


Devamını oku »

28.11.2018 11:08:22 tarihinde yazıldı
596 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

GEL BİR SELFİE ÇEKELİM!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri