(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

YALÇIN SÖZ VERDİ;

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Sertan Yalçın, Ereğli’de yetişen ve üretilen ürünlerin coğrafi işaretlerinin alınması ve ilçe ekonomisine kazandırılması için gerekeni yapacaklarını bildirdi.

Yalçın, Ereğli TSO ev sahipliğinde Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) ve Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Coğrafi İşaretler Bilgilendirme Toplantısı’ndaki konuşmasında, bu ürünleri ayrı ayrı sektör haline getirip, ekonomiye daha fazla katkı sağlamak amacında olduklarını belirtti.

Başta Osmanlı Çileği olmak üzere Elpek Bezi, Ereğli Pidesi ve Siyez Buğdaylı Ekmeği ürünlerinin de coğrafi işaretini almak için BAKKA ve üreticiler ile ortak bir çalışma içinde olacaklarını ifade eden Yalçın, bölge için önemli olan Zonguldak Kestane Balı için de bir çalışma yapılabileceğini kaydetti.

BAKKA Genel Sekreteri Elif Acar da, Ereğli TSO ile bir protokol imzalayacaklarını, ardından da görev paylaşımı yapacaklarını ifade etti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Ayben Özkan ise toplantıyı gerçekleştiren TSO Başkanı Sertan Yalçın’a teşekkürlerini iletti.

Coğrafi İşaretler üzerine bilgilendirme sunumu yapılan toplantıya, Ereğli TSO Yönetim Kurulu üyeleri, BAKKA yetkilileri,  Ereğli Konserve Sahiplerinden Aydın Ayaz, Azim Konserve A.Ş. sahibi Numan Erdem, Elpek Bezi işyeri sahibi Nilgün Efes, Osmanlı Çileğini Yaygınlaştırma ve Üreticilerini Koruma Derneği Başkanı Şaban Çetinkaya, Karadeniz Ereğli Tarih ve Doğa Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Recep Samuncu, Siyez Buğdayından Ekmek Üreticisi Ayşe Çelik, Zonguldak İli Arı Yetiştiricileri Birliği (ZAYBİR) adına Abdurrahman Canlı ve Meşhur Ereğli Pidecisi Hasan Kuru’nun oğlu İsmail Kuru katıldı.

Bu sayfayı yazdır

7.3.2018 10:37:02

Bu haber 642 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 8 kişi online
Toplam ziyaret : 47.590.438

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DANANIN KUYRUĞU


Devamını oku »

18.12.2018 10:36:01 tarihinde yazıldı
214 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ANANAS YAĞ YAKAR MI?


Devamını oku »

28.11.2018 12:30:42 tarihinde yazıldı
573 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
SALTUK-LU, MEHEM-Lİ VE (ASEL-Lİ SALTUK-LU)


Devamını oku »

28.11.2018 11:08:22 tarihinde yazıldı
596 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

GEL BİR SELFİE ÇEKELİM!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri