(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

TOPLUM ÇIKARLARI İÇİN ..!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yemek etkinliği düzenledi.

Uysal, Öğretmenevinde düzenlenen yemekte, Şair Necip Fazıl Kısakürek’in, “Tohum saç bitmezse toprak utansın, hedefe varmayan mızrak utansın, ey gidi küheylan koşmana bak sen, çatlarsan doğuran kısrak utansın” dörtlüğünü okuyarak başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizler, sevgi tohumları saçalım. Her gün kalktığımızda hedeflerimize koşmak için çalışıp çabalıyalım, gayret edelim bu yolda mücadele edelim. İlçemize en güzele kazandırmak için çalışalım, hedefimiz bu olsun. Eğer bizler sevgi tohumları attığımız zaman, bir birimizi de kardeşçe kucakladığımızda, ötekileştirmediğimizde, dinlemeyi bildiğimiz zaman yenmeyeceğimiz hiçbir problem kalmaz. Biz birlikte gücüz. Siyasette bölücü, parçalayıcı şeyler, edep, adap dışı söylemler alkışlanmamalı. Tam tersi birleştirici, bütünleştirici. İçinde sevgi tohumları olan cümleler söylemler alkışlanmalı.”

HER ŞEY YAZILMAMALI

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bunların olabilmesi için gazetecilere de büyük görevler düştüğünü savunarak, şunları kaydetti:

“Gazetecilerin önemli görevleri de var. Bazı şeyleri yazmak kadar, bazı şeyleri yazmamanın da şehre büyük katkıları olacaktır. Elbette bir yönden bakıldığında; gazeteci her gördüğünü yazma ve okuruna aktarmak zorunda, burada hemfikirim. Ama bazı şeyler var ki, yazılmasa daha iyi olur. Acaba çok okunmak, çok tıklanmak ve çok sansasyonel habercilik mi yapmak lazım, yoksa ‘ben bölgeme katkı vereceğim, benim karakterim bu’ demesi mi lazım. Bu duygularla gazeteciler gününüzü kutluyorum.”

Zonguldak, Kozlu ve Alaplı’dan Gazeteciler Dernek Başkanlarının da katıldığı gecede, gazetecilere kalem ve not defteri hediye edildi.
Bu sayfayı yazdır

11.01.2018 17:01:43

Bu haber 338 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 59 kişi online
Toplam ziyaret : 42.124.371

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
ZONGULDAK VE EREĞLİ GERÇEĞİ


Devamını oku »

17.01.2018 11:48:49 tarihinde yazıldı
295 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
BAHARATLARIN ZAYIFLATICI ETKİSİ VAR MI?


Devamını oku »

09.01.2018 12:34:06 tarihinde yazıldı
441 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
SULTAN AHMET’TEN EREĞLİ KADISINA: ...


Devamını oku »

12.01.2018 09:25:25 tarihinde yazıldı
352 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ANLADINIZ DEĞİL Mİ?

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri