(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BEN “HÜSEYİN” DEMEDİM

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, katıldığı radyo programında Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a “Hüseyin” diye hitapta bulunmadığını bildirdi.

Demirtürk, yazılı açıklamasında, Uysal’ın, aynı radyoda katıldığı programda şahsını hedef alan sözlerine üzüntü ile takip ettiğini belirtti.

Radyo programındaki sözlerinde, “Ereğli’de pazar ve çarşı içi esnafı diyor ki; Halil’i göndereceğiz dedik, gönderdik. Şimdide Hüseyin’i göndereceğiz” diye konuştuğunu ileri süren Demirtürk, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bu söylem MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk’ün ifadesi değil, dediğim gibi Pazar ve çarşı esnafının söylemidir. Hatta kendisine tavsiyede de bulundum; Hüseyin bey bunların önlemini alsın. Hüseyin bey tüm Ereğli’nin olduğu gibi bizimde belediye başkanımızdır. MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk makam sahiplerine nasıl hitap edileceğini iyi bilir. Gazetecilerin gazına gelip bana üslupsuz bir şekilde cevap vermesi hoş değil. Bu gelişmeler üzerine ben Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Uysal’ı aradım ve oda bana ortada bir yanlış anlaşılmanın olduğunu, benim kendisine ‘Hüseyin’ diye hitap etmediğimi, MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Raman Demirtürk ile hiçbir sorunu olmadığını ve ‘Rahman Demirtürk’ü ben insan olarak seviyorum’ diye cevap vermiştir. Buradan bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum; Ben bir siyasi parti ilçe başkanı olarak yerel yönetimin uygulamalarını, icraatlarını tenkit edebilir, yanlış uygulamaları olduğunda uyarabilirim. Göreve geldiğimden bu yana Ereğli’nin menfaatleri doğrultusunda doğru bildiklerimi her platformda söyledim ve bundan sonrada söylemeye devam edeceğim. Ereğli’nin birçok problemi çözüm beklerken, bu tür polemikler oluşturmak doğru bir tavır değil. Bunları asla tasvip etmiyorum.”
Bu sayfayı yazdır

03.01.2018 17:50:51

Bu haber 832 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (1)
04.01.2018 00:49:18
İyi diyor ki;

Al birinizi,vur birinize. Farklı değilsiniz. İki partide bitmiştir.Hele ki mhp denilen bir partide kalmadı.Anca ismi var. 2019 da görülecek oylarınız.


Şu anda 31 kişi online
Toplam ziyaret : 46.334.571

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
GÜLÜNECEK DURUMA DÜŞMEK BU OLSA GEREK !


Devamını oku »

25.09.2018 08:41:49 tarihinde yazıldı
594 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
YAZ DETOKSU


Devamını oku »

07.08.2018 14:06:39 tarihinde yazıldı
1765 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
İSTANBUL AYASOFYASI''NI MÜZE YAPAN İMZA KİMİN?


Devamını oku »

25.09.2018 09:02:45 tarihinde yazıldı
116 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

HELE BİRAZ BEKLEYİN!..

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri