(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ONU BÖYLE GÖRMEDİNİZ!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Artan nüfus ve trafiğe göre sürekli alt yapının yenilenmesi gerekiyor. Deniz deşarj sistemini incelettirdik, 2025 yılına kadar yeterli ama 2020 yılından sonra da o konudaki çalışmalarımızı da yapacağız” dedi.

Ereğli Belediyesi 2018 yılının ilk Meclis Toplantısını gerçekleştirdi.

Başkan Uysal, Atatürk Kültür Merkezi’ndeki Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen Ocak Ayı ilk oturumuna tamamının katılımı dolayısıyla memnuniyetini dile getirerek, 31 Meclis üyesine teşekkür etti.

Toplantıda gündem dışı yaptığı konuşmada, sinevizyon eşliğinde yapılan çalışmaları aktaran Uysal, göreve gelmelerinin ardından yaptıkları durum tespiti sonrası çalışmalara başladıklarını söyledi.

İlçenin gelecek 50 yılını kapsayacak şekilde çalışmalar yaptıklarını anlatan Uysal, şöyle dedi:

"Artan nüfus ve trafiğe göre sürekli alt yapının yenilenmesi gerekiyor. Deniz deşarj sistemini incelettirdik, 2025 yılına kadar yeterli ama 2020 yılından sonra da o konudaki çalışmalarımızı da yapacağız. Üzerinde hassasiyetle durduğumuz Gülüç Irmağı projesinin üzerinde çalışıyorum. Çarşı merkezinin su aldığını sel altında kaldığını kaldı ki basit bir yağmurda önümüzdeki yıllar içerisinde çarşı daha büyük sel baskınlarına uğrayacak, uğrama ihtimali var. Biz diyoruz ki bu çarşıdaki yaşananların önlemi almak Devlet Su İşleri'nin görevi değil, Ereğli Belediyesi'nin görevidir.  Sel bastığı zaman Ereğli'nin büyük mahallelerinden Kavaklık Mahallesi'ne gittik. Sosyete pazarı denilen bölge başta olmak üzere Halkapınar'dan gelen su baskınından dolayı Kepez'den, Erdemir yol ayrımından sonraki bölgelerdeki birinci katlar tamamen, kaldı ki 50 metre uzaklıktaki yerler bile çamur içerisindeydi. 3 Ay o bölgelerde çalıştık.  Halkapınar'daki yatırım çok önemli. Kepez'deki o evlerin altına giren çamur, su deryası yukarıdan gelen çamurlardır. Oraya belki 100 misli büyüklüğünde menfez yaptık.

Ayrıca Sakindere'yi devletin yapmasını bekleyemeyiz. O bölge sinek, haşerat yuvası, yabancı hayvanların biriktiği yer. İnsan oradan düşse kendini kaybeder. Hem kötü görüntü hem koku. En önemlisi 3,5 metrelik yolu olan bir yer. Belediyenin görevi yol açmak, yapmaktır. 3,5 metrelik tek aracın geçtiği bir yoldu."

Uysal’ın konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Yapılan Denetim Komisyonuna Ak Parti'den Sezai Meriç 29, Yusuf Kalay 27, Sabri Dinç 27, CHP'den ise Özkan Özyağcı 21, Fehmi Karaarslan 19 oy olarak seçildiler.

Ocak Meclisi’ni izleyenler arasında, Meral Akşener Genel Başkanlığında kurulan İYİ Parti’nin Ereğli İlçe Başkanı Asım Tazegül de yer aldı.

UYSAL’IN, TOPLANTIDAKİ ‘KEYİFLİ HALLERİ’ KAMERALARA BÖYLE YANSIDI
Bu sayfayı yazdır

3.1.2018 13:43:32

Bu haber 1560 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (1)
04.01.2018 15:17:47
Erkan diyor ki;

Allahın Izını ile seçim sonunda gülersın Huseyin abım oylar adam gıbı adam Hüseyin abime durmak YÖK yola devam


Şu anda 9 kişi online
Toplam ziyaret : 47.522.783

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KILIÇDAROĞLU’NA MEKTUP (2)


Devamını oku »

11.12.2018 13:40:09 tarihinde yazıldı
277 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ANANAS YAĞ YAKAR MI?


Devamını oku »

28.11.2018 12:30:42 tarihinde yazıldı
474 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
SALTUK-LU, MEHEM-Lİ VE (ASEL-Lİ SALTUK-LU)


Devamını oku »

28.11.2018 11:08:22 tarihinde yazıldı
492 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

GİTARIMI ÇALARIM, GELECEĞE BAKARIM!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri