(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

"HALİL'DEN SONRA HÜSEYİN'İ ..!"

EREĞLİ
Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, bugüne kadarki söylemlerinin tamamının doğru çıktığını savundu.
Demirtürk, 91.7 Ereğli FM’de Salı günleri saat 10.00’da yayınlanan “Fikri Kapan’la Burada konuşalım” programının bu haftaki konuğu oldu.
Programda Kapan’ın sorularını yanıtlayan Demirtürk, partisinde yaşananları, genel ve yerel siyasetteki gelişmeleri ve Ereğli’nin neden il olmayı öne çıkardığını anlattı.
MHP’nin ülke politikasını doğru yürüttüğünü anlatan Demirtürk, “Partimizin, ülke menfaatleri doğrultusunda tavrı nettir. Amacımız Bayrağımızı yere indirtmemektir” dedi.
Yerelde de yapılan olumlu çalışmaları desteklediklerini dile getiren Demirtürk, şunları söyledi:
“Ancak bu, iktidar partisi ile uyum içinde çalışıyoruz anlamına gelmemeli. Eğer eleştirilecek veya yanlış bir şeyler oluyorsa, mutlaka karşı çıkarız. Bu anlamda, ‘yılları daraltıyorlar’ derken, sadece daraltılan yolları değil, daraltılan ekonomiyi, sosyal yaşamı da kastediyoruz” şeklinde konuştu.

O YAPILANLARI KALDIRACAĞIM
Demirtürk, yerel yönetimin partilerinde olduğu başta Karabük olmak üzere bazı il ve ilçelerden de örnekler verdiği konuşmasını, şöyle sürdürdü:
“Karabük’ü görünce hayran kaldım. MHP’li Belediye Başkanlarının bulunduğu bir çok il ve ilçemiz son derece gelişmiş durumda. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın şahsına bir kelim edahi etme hakkım yok. Ancak, çalışmalarını çok eleştiriyoruz. Örneğin, Pazar Taksi’nin bulunduğu bölgede yapılan çalışma çok kötü. Burada, oturma alanları yaratacağız diyerek mevcut yolları daralttılar. Ben, her gün oradaki esnaflarla görüşüyorum, hiç biri onaylamıyor. Eğer kazara Ereğli Belediyesi’ni alırsak, ilk işim o yapılanları kaldırmak olacak.”

ESNAF KAN AĞLIYOR
AK Parti İktidarının da ilçeye beklenen yatırımları yapmadığını ileri süren Demirtürk, şöyle konuştu:
“Yaklaşık 15 bin kişinin istihdam edildiği Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (Erdemir) bugün 6500 kadar çalışan var. Kurulduğunda, bugünkü Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ın ‘alternatif istihdam sahası açtık’ dediği Tersanelerde, 7500’leri bulan çalışan sayısı bugün 300 kişiye kadar inmiş vaziyette. Eğitimde hala 8 okulda ikili eğitim yapılıyor. Bunu ben de iktidar partisinin ilçe başkanı söylüyor. Hastaneyi, Adliye binasını, Vergi dairesini şehir merkezinden taşıdılar, terminali de taşıyacaklar. Bunlar yanlıştı. Esnaf kan ağlıyor. Ben, 2014 seçimlerinde halka ‘Halil’den kurtulacağız’ demiştim. Şimdi de ‘Hüseyin’den kurtulacağız’ diyorum.”

NEDEN İL OLMAK ..!
MHP Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, son dönemlerde Ereğli’nin ‘İl’ olması yönündeki çıkışlarının bazı çevrelerce yanlış algılandığına dikkat çektiği konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Aslında Ereğli’nin il olma gibi bir derdi yok. Zonguldak bizim anamız, babamız. Ancak, Ereğli’ye iyi bakılmıyor. Ereğli, verdiğinin dahi karşılığını alamıyor. Hele ki bir de büyük/bütün şehir olursa, köyler de merkeze bağlanacak. Bu durumda köylü, köyünde çivi dahi çaksa soracak. İlçelerin su, çöp, altyapı gibi hizmetleri de merkezden yürütülecek. Zaten yeterince hizmet alamadığını savunduğumuz Ereğli daha da zor durumda kalacak. Biz, Zonguldak’ın Ereğli’ye hak ettiğini vermesini istiyoruz. Bunun için de yarın, AK Parti İlçe Başkanı Sayın Fatih Çakır’ın programı dahilinde Ankara’ya giderek milletvekilleri ile görüşeceğiz.”
Bu sayfayı yazdır

5.12.2017 15:19:14

Bu haber 964 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (2)
06.12.2017 03:04:34
Vatandaş diyor ki;

Mhp diye bir parti kaldıdamı konuşuyorsunuz Allah aşkına. Türkiye genelinde alacağınız oy % 2 yi geçmez. akp ile ortak girsenizde bir birinize destek olursunuz ve alacağınız oy da % 30 anca olur.
05.12.2017 17:43:06
Öz MHP'li diyor ki;

Sen git İYİ partine Rahman bey. Senin bu ereğliye vereceğin bişey yok. Posbıyıkı aday yapacakmışın öyle deyela.


Şu anda 10 kişi online
Toplam ziyaret : 47.151.712

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
YAZMIŞTIM ..!


Devamını oku »

13.11.2018 11:53:04 tarihinde yazıldı
332 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
DOĞANIN MUCİZESİ: KİMYON


Devamını oku »

9.11.2018 10:14:14 tarihinde yazıldı
359 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ALAPLILI GENERAL TAHSİN YAZICI "SEYYİD" Mİ?


Devamını oku »

9.11.2018 10:23:41 tarihinde yazıldı
373 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

REKLAMA İHTİYAÇ MI VAR?!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri