(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

MÜFREDAT TEPKİSİ!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Müfredatından Mustafa Kemal Atatürk öğretilerinin çıkarıldığı iddiasıyla, “değişikliğin iptali ve yürütmenin durdurulması” için Danıştay’a dava açılacağı bildirildi.
Yurt genelinde eş zamanlı yapılan toplantıya katılan Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD)Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Öznur Özkök ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Fatih Erdem, CKD ve ADD ortak bildirisini okudular. CKD Şube Başkanı Özkök, okuduğu metinde, yeni müfredatın kadın haklarını yok sayan, inanç ve ibadet özgürlüğünü yok eden, bilimi dışlayan ve Vahabi din anlayışını önceleyen bir program olduğunu öne sürdü. Yeni ders program ile Atatürk’ün unutturulmaya çalışıldığını da ileri süren Özkök, şunları kaydetti:
“Milletin istiklalini, milletin azim ve kararı kurtaracaktır”
“MEB, bugün başlayan yeni öğretim yılında Atatürksüz bir müfredatı tüm uyarı ve itirazlara karşın zorla çocuklarımıza dayatmaktadır. Bu müfredat, Cumhuriyet devrimlerinin, ülkemizin ve kurtarıcısı ve kurucusu ebedi liderimiz Atatürk’ün unutturulmasını hedefleyen, devrim tarihimize saldıran, Cumhuriyet düşmanı, milli devlet yerine ümmetçiliği hedefleyen, kadın haklarını yok sayan, inanç ve ibadet özgürlüğünü yok sayan, milli devlet ve laiklik karşıtı, bilimi dışlayan, sadece Vahabi din anlayışını önceleyen çağ dışı bir programdır. Bu ders programları, Cumhuriyet eğitimlerini ve Cumhuriyet kurulumlarını ortadan kaldırmayı hedefleyerek, milletimizi bir arada tutan değerleri yok edecek ve vatanımızın bölünmesine yol açacaktır. Ne yazık ki artık MEB milli değildir eğitimde de yoktur. Sık sık çocuk istismarlarıyla gündeme gelen Ensar Vakfı başta olmak üzere dinci, çıkarcı, bölücü örgütlerin özel çiftliği olmuştur. Çocuklarımız, artık onların karanlık emellerine göre şekillendirileceklerdir. Ancak buna izin vermeyeceğiz.
Milli devletin varlığını sürdürmesi, Cumhuriyet devriminin kazanımlarının korunması, kadın ve erkek eşitliğinin, insanlık onurunun, inanç ve ibadet özgürlüğünün korunması için bu müfredata şiddetle karşı çıkıyoruz. Bu müfredat ile çocuklarımızın katledilmesine, geleceklerinin karartılmasına rıza göstermeyeceğiz. Atatürksüz ve Cumhuriyetsiz müfredat değişikliğinin iptali ve yürütülmesinin durdurulması için Danıştay’a dava açacağız. Üyelerimizle birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı’na telgraf çekme eylemi yapacağız. Çağdışı müfredat iptal edilinceye kadar halkımızla birlikte sürekli eylemlilik içinde mücadelemize devam edeceğiz. Ümmetçiler hiç heveslenmesinler.
Biz Türk yurttaşları, evlatlarımıza ve torunlarımıza, unutturulmak istedikleri Atatürk’ü, Cumhuriyeti, vatan, millet ve bayrak sevgisini öğrettik ve daima öğreteceğiz. Gidin bakın Anıtkabir’e, daha okula gitmeyen minicik bebeciklerin hepsi Atatürk’ü biliyor, sevgiyle ona koşuyor. Bu milletin kalbi ve beyninden Atatürk’ü silemezsiniz. Milletin istiklalini, milletin azim ve kararı kurtaracaktır.”
Bu sayfayı yazdır

18.9.2017 14:17:01

Bu haber 2795 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (1)
18.09.2017 19:05:41
Musti Can diyor ki;

CKD üyesi olmanın birinci şartı kolsuz tişört mü giymek?


Şu anda 54 kişi online
Toplam ziyaret : 48.519.175

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
İTTİFAKLAR ÜZERİNE...


Devamını oku »

19.2.2019 09:21:17 tarihinde yazıldı
243 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
YENİ YIL SOFRASI…


Devamını oku »

31.12.2018 19:37:52 tarihinde yazıldı
1120 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BELEDİYE BAŞKANI "YANİ" GÖREVDEN ALINDI !


Devamını oku »

6.2.2019 13:55:28 tarihinde yazıldı
527 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

İYİ PARTİ’DE MEMNUNİYET!..

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri