(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

7 YIL ÖNCE BAŞLAMIŞLARDI;

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Karadeniz Ereğli Beşiktaşlı Taraftarlar Derneği’nce 7. Geleneksel Sünnet Şöleni Gerçekleştirildi.

Dernek lokalinde bir araya gelen sünnet olacak çocuklar ve aileleri, burada, yöresel davul-zurna eşliğinde çalınan müziklerle eğlencenin ardından oluşturulan konvoy ile şehir turu attılar. Şölen etkinlikleri, Sahil Bandındaki Amfi Tiyatro alanında devam etti.

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, burada yaptığı konuşmada, derneğin, düzenlediği sosyal etkinliklerle de şampiyon olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da, derneğin her çalışmasına destek olduklarını, bu çalışmalardan dolayı Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Adik ile yönetimini kutladığını belirtti.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü 2. Başkanı Ahmet Nuri Çebi ise sünnet olan 50 çocuğun erkekliğe ilk adımı attıklarını hatırlatarak, “her birinin vatana hayırlı bireyler olmasını temenni ediyorum” dedi.

Dernek Başkanı Adik, 7 yıl önce ‘yapabilirmiyiz’ düşüncesiyle çıktıkları yolda başarılı olduklarını anlatarak, şöyle dedi:

“Cesurca çıktığımız sünnet organizasyonunu yeniden yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Ayrıca, bu yıla kadar 450 çocuğu sünnet ettirmenin gururu içerisindeyiz. Bugün, 50 çocuğumuzun erkekliğe ilk adımlarını attıklarına şahit oluyoruz. Allah, inşallah onların damat olduklarını da gösterir. Vatan ve milletimize güzel çocuklar yetişsin. Vatanımızı sevsinler, ülkelerini sevsinler, anne ve babalarını sevsinler. Türkiye güzel hizmetler etsinler.”

Kur'an okunan etkinlikte, sünnet çocuklarına bisikletlerinin yanı sıra içinde Beşiktaş’ın renklerinden oluşan forma, atkı şapka bulunan hediye paketleri verildi, etkinlik pastası kesildi.

İlçe Emniyet Müdürü Fahri küçük, aileler ile vatandaşların katıldığı etkinlikte çocuklar hatıra fotoğrafları çektirdi, gönüllerince eğlendi.
Bu sayfayı yazdır

09.08.2017 12:31:08

Bu haber 318 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 53 kişi online
Toplam ziyaret : 39.010.604

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
İSMAİL YILMAZ VAKASI!


Devamını oku »

22.08.2017 08:15:05 tarihinde yazıldı
383 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
NEDİR BU FOLİK ASİT?


Devamını oku »

08.08.2017 08:50:25 tarihinde yazıldı
488 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
KIZ YETİŞTİRME YURDU...


Devamını oku »

15.08.2017 20:55:30 tarihinde yazıldı
354 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

BÖYLE YAKALAYINCA..!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri