(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

YANIT OLUMSUZ GELDİ!

ANKARA

CHP Zonguldak Miletvekili Ünal Demirtaş, Çaycuma Havaalanından Türk Hava Yolları’nın (THY) da sefer başlatmasına yönelik taleplerine olumsuz yanıtlar geldiğini bildirdi.
Demirtaş, yazılı açıklamasında, geçtiğimiz günlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının yanıtlaması üzerine TBMM’ye önerge verdiğini, THY Genel Müdürlüğü yöneticilerine de mektuplar yazdığını hatırlattı.
Demirtaş,Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’a da bir mektup gönderdiğini, ardından ise  telefon görüşmesinde, Çaycuma Havalimanı’nın iç ve dış hatlara açılmasının hem Zonguldak ekonomisi ve kalkınması için,hem de yurtdışında yaşayan gurbetçiler için son derece önemli olduğunu anlattığını belirten Demirtaş, açıklamasında şunları kaydetti:

THY’DEN OLUMSUZ YANIT
“THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ve Genel Müdürü Yardımcısı Dr. Ahmet Bolat’ın mektubuma verdiği cevapta,’Zonguldak-Çaycuma (ONQ-LTAS) meydanı için yayınlı son güncel AIP chartları referans alınarak yapılan otorizasyon sonucunda meydan operasyona uygun bulunmadığı, meydanın operasyona uygun bulunmama sebeplerinin de :
-Kısa pist(1881 m),Dar pist(30 m),Meydanın coğrafik özellikleri(meydan çevresinde kritik mania),Her iki pist yönünde de sadece turlu yaklaşma yapılabilmesi, Meydanın operasyon açısından en yüksek risk grubunda bulunması’ olduğu belirtilmiştir.
THY’nın bu cevabından, Çaycuma Havalimanı’nın iç ve dış hat seferlerine açılmayacağı anlaşılmaktadır. Oysa bu cevap, Çaycuma Havalimanı ile ilgili olarak detaylı bir araştırmayı kamuoyu ile paylaşan Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA)  ‘Havaalanının uluslararası uçuş güvenliği standartlarını ( ICAO) sağladığı ve ulaşılabilir olduğu’ yönündeki açıklamasının tam tersidir. Üstelik bir Alman Havayolu Şirketi tarafından Çaycuma’ya seferler düzenleniyorken, THY’nin bu açıklaması inandırıcı değildir.”

MÜCADELEYE DEVAM.!
CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Ulaştırma Bakanı’nın, “Havalimanı olmayan Karaman, Yozgat ve Bayburt-Gümüşhane'ye yapacağımız havalimanlarının yapımı ihalesine yıl içinde çıkacağız. Dört şehrimizi daha havalandırarak, 2017'yi havalimanları yılı yapacağız"   şeklindeki açıklamasını da hatırlatarak, şöyle dedi:
“Buradan şu anlaşılmaktadır; AK Parti Hükümeti, Batı Karadeniz ve Zonguldak’ın kalkınması ve ekonomisinin gelişmesi ve gurbetçilerimiz için son derece önemli olan bir havaalanını eksikliklerini giderip, uçuşa açmaya çalışacağına, başka illere sıfırdan havaalanı yapacağını açıklamaktadır. AK Parti’nin gözünde Zonguldak üvey evlattır. AK Parti, Zonguldak’ı tamamen gözden çıkarmıştır ve Zonguldak’ın ekonomik kalkınmasını ve ilerlemesi istememektedir.Eğer bunu isteselerdi, Zonguldaklı’ya vermiş oldukları sözleri tutar,havalimanını iç ve dış hatlara açarlardı.
Bundan sonra da, CHP olarak bu konunun takipçisi olacağımızın ve Zonguldak havalimanı iç ve dış hatlara açılıncaya kadar mücadeleye devam edeceğimizin Zonguldak kamuoyunca da bilinmesini isterim.”
Bu sayfayı yazdır

14.07.2017 14:21:42

Bu haber 872 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 25 kişi online
Toplam ziyaret : 44.204.954

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
TERSANELER BÖLGESİ- SORUNLAR!


Devamını oku »

15.05.2018 09:39:49 tarihinde yazıldı
347 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
BU RAMAZAN KİLOLARINIZ DERT OLMASIN…


Devamını oku »

14.05.2018 12:25:31 tarihinde yazıldı
556 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BOLU SANCAĞI VE EREĞLİ


Devamını oku »

16.05.2018 11:09:03 tarihinde yazıldı
212 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

BİR TUHAFLIK VAR AMA ..!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri