(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

GERÇEK ACIYI O BİLİYOR

EREĞLİ

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, “ben adaleti 2007’den beri arıyorum. Kumpas davalarından sonra bıçak kemiğe dayandı” dedi.
Çiçek, beraberinde CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, partisinin Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, bazı ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililerle birlikte Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesini ziyaret etti.
Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan’ın önceden programlı ilçe dışı seyahati nedeniyle Çiçek, Şube Sekreteri Yakup Yılmaz, şube icra kurulu ve iş yeri temsilcileri tarafından sendika binası girişinde karşılandı.
Burada gazetecilere konuşan Çiçek, Milletvekili arkadaşı Turpcu’nun uzun süredir kendisini Ereğli’ye davet ettiğini söyledi.
Kendisinin de, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Grubu’nu bünyesinde bulunduran Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) üyesi olması dolayısıyla ilçeye gelişinde ilk olarak şirketi ziyaret ettiklerini anlatan Çiçek, şöyle dedi:
“35 yıl silahlı kuvvetlerde görev yaptım. Özellikle örgütümüz ile Erdemir ile ilişkilerin geliştirilmesi kapsamında bir misyon üstlendik. O nedenle ilk olarak fabrikayı gezdik ve bilgi aldık. Şimdi de emekçilerimizi ziyaret etmek amacıyla Türk Metal Sendikası’na geldik. Daha sonra da bu izlenimlerimizi kamuoyu ile de paylaşacağız.”

MİLLETÇE HESABINI SORACAĞIZ
Çiçek, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun, “MİT Tırları” olarak bilinen davadan çıkarıldığı mahkemece tutuklanması sonrası, CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu tarafından başlatılan “Adalet Yürüyüşü”ne ilişkin konuşmasında ise şunları söyledi:
“Partimiz adalet için yollara düştü. Ben ise adaleti 2007’den beri arıyorum. Kumpas davalarından sonra bıçak kemiğe dayandı. Türkiye olarak adaleti de bu ülkede bulacağımıza inanıyorum. Dava arkadaşlarım emin olsunlar ki, Türkiye’ye adaleti de getireceğiz. FETÖ militanlarında olduğu gibi ülkeye ihanet edenlerin siyasi ayağını da Türk yargısına teslim edip en kısa sürede milletçe bunun hesabını soracağız.

UMUDUMUZU KAYBETMEDİK
Tabi; fabrikasıyla, yöneticileriyle, emekçileriyle vatanımıza hizmet etmeye, Cumhuriyetimizi geliştirmeye, Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği hedeflere doğru ilerlemeye hep birlikte devam edeceğiz. Hiçbir zaman umudumuzu kaybetmedik, 4 buçuk yıl hapiste yattım o zaman da kaybetmemiştim. Bu umutla çocuklarımıza, evlatlarımıza çok daha gelişmiş bir Türkiye emanet edeceğiz. Bugün burada olmaktan da büyük bir kıvanç ve onur duyuyorum.”
Şube Sekreteri Yılmaz da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yılmaz’ın, basına kapalı devam eden ziyaret sırasında ise Erdemir işçisi ve sendikal faaliyetleri hakkında Çiçek’e detaylı bilgiler aktardığı öğrenildi.

Çiçek, Turpcu ve beraberindekiler, daha sonra partilerince Çınaraltı mevkisindeki bir çay bahçesinde düzenlenen toplantıya katıldı.
Bu sayfayı yazdır

16.06.2017 20:21:46

Bu haber 1604 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 47 kişi online
Toplam ziyaret : 41.339.985

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
CHP KONGRESİ – ÇATUROĞLU’NUN YANITI


Devamını oku »

12.12.2017 08:53:22 tarihinde yazıldı
267 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
İLK 6 AY ANNE SÜT܅


Devamını oku »

05.12.2017 12:41:46 tarihinde yazıldı
371 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
EREĞLİ, ZONGULDAK''TAN BÜYÜKTÜR


Devamını oku »

05.12.2017 13:02:39 tarihinde yazıldı
483 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

BURADA ESPRİ YOK!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri