(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

TÜRKEŞ'İN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

ANKARA

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, Yargıyı sopa olarak kullanarak ülkeye ne şekilde zarar verildiğine defalarca tanık olduklarını iddia etti.
Turpcu, yazılı açıklamasında, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Tırları Davası nedeniyle tutuklanması sonucu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Güvenpark’tan başlattığı yürüyüşe katıldığını belirtti.
Açıklamasında, MHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçen ve halen Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten Tuğrul Ttürkeş’in, MİT tırlarında silah taşındığına ilişkin gelişmeler döneminde bir televizyon kanalındaki, “Burada bizi izleyenlerin huzurunda yemin ediyorum. Vallahi ve billahi o silahlar Türkmenler'e gitmiyordu. Bilerek söylüyorum. İddia ederek söylüyorum. Bizim o bölgeyle irtibatımız var. Bayır bucak Türkmenleriyle, Halep'tekilerle irtibatımız var" sözlerini hatırlatarak, şunları kaydetti:

BU LAFLAR ORTADAYKEN..!
"Türkeş’in, ’Vallahi billahi o silahlar Türkmenlere gitmiyor’ lafları ortadayken Berberoğlu’nun tutuklanması ülkemizde adaletin öldürülmekle kalmayıp, cesedinin çiğnendiğinin en açık resmidir. Yargı, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ortaklığı devrinde, iktidarın sopası olarak kullanılıyordu. Bugün Fetullahçı yapılanmanın temizlendiği söyleniyor. Bu yapılanma gitti yerine başka bir yapılanma geldi, pratikte bir şey değişmedi, o zaman da hukuk yoktu, hala yok!

YARGI SOPA OLARAK KULLANILIYOR
Yargıyı sopa olarak kullanarak bu ülkeye ne şekilde zarar verildiğine defalarca tanık olduk. Vatansever subaylar, komutanlar kumpaslarla hapse atıldı. Şimdilerde firari olan Zekeriya Öz, o dönem en has, en gözde adamlarıydı. Sonra ne oldu? ‘Özür dileriz, kandırıldık, her hakime, savcıya güven olmazmış’ deyip çıktılar işin içinden.

KOZMİK ODA DEŞİFRE EDİLDİ
Genelkurmay’daki Kozmik Oda’ya girilip tüm gizli belgelerin sızmasına neden olundu. Kozmik Oda’da savaş durumunda neler yapılacağı, gizli cephaneliklerin yeri gibi çok sayıda önemli bilgi bulunuyordu. Ülkenin tüm mahrem bilgilerinin bu yapının eline geçmesine neden olundu.  Yargının ne kadar siyasi, taraflı ve adaletsiz olduğunu gösteren bunlara benzer çok sayıda örnek sayabiliriz. Bir kez daha hatırlatırız ki, hukuksuzluğun, haksızlığın tarafı olmaz, ayarını bozduğunuz o kantar gün gelir sizi tartar. Adalet herkese lazım olur.

FETÖ BAHANE EDİLEREK..!
15 Temmuz sonrası, muhalifleri tasfiye etmek için kullanılıyor. FETÖ bahane edilerek haklı haksız, suçlu masum demeden, doğrunun yanında duran, işinde çok iyi olan bir kişinin yok yere işinden edildiğini, hayatıyla oynandığını görüyoruz. FETÖ’cüleri devletten ayıklamak için ilan edildiği söylenen Olağanüstü Hal uygulamasının (OHAL) kendi amaçlarının karşısında duracak kişileri, muhalif akademisyenleri, gazetecileri hedef aldığı ortadadır. Yoksa ‘damat hukuku’ gibi utanç verici bir kavramla bu ülke tanışmış olur muydu?

ADALETİN YENİDEN TESİSİ İÇİN…
Hukukun böyle keyfi olarak uygulanması ülkeye zarar vermekten, toplumu bölmekten başka hiçbir işe yaramaz. Adaletin terazisinin fena halde bozulduğu ülkemizde, Hukukun üstünlüğü ve adaletin gerçek anlamıyla yeniden tesisi için mücadeleye devam edeceğiz. Bu süreçte örgütlerimize ve üyelerimize provokasyonlara karşı dikkatli olmaları çağrısında bulunuyorum. Demokrasi, adalet, özgürlük isteyen herkesin sağduyulu olarak bu sürece destek vermesini istiyoruz.”
Bu sayfayı yazdır

15.06.2017 13:14:54

Bu haber 879 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 12 kişi online
Toplam ziyaret : 44.843.143

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
İBRE CHP''DEN YANA; AMA ..!


Devamını oku »

19.06.2018 11:47:47 tarihinde yazıldı
450 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
BU RAMAZAN KİLOLARINIZ DERT OLMASIN…


Devamını oku »

14.05.2018 12:25:31 tarihinde yazıldı
1094 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
FAİK BEY''İN MEZARI


Devamını oku »

19.06.2018 11:58:10 tarihinde yazıldı
207 kez okundu

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri