(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

“RESMEN” START VERDİ

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde işadamı Niyazi Özcan, “Ereğli’de esnaf, tüccar, sanayici, nakliyeci, işadamı kan ağlıyor. Bıçak kemiğe dayanmış durumdadır” dedi.
Ereğli Mücadele Platformu Başkanı ve Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Niyazi Özcan, Bozhane Kafe’de düzenlendiği geniş katılımlı basın toplantısında yaptığı konuşmada, Kasım’da yapılması öngörülen Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde, Oda yönetimine aday olduğunu yineledi.

“AĞLAM MAKAMI”
Mevcut Oda yönetiminin ‘iş yapmadığını’ öne sürerek, bu yönde eleştirilerde bulunan Özcan, “bugüne kadar yapmış oldukları bütün toplantılarda size Ereğli’nin sorunları anlatılıyor ve bunlar ağlayarak, tiyatro seyrettirilerek anlatılıyor. Her toplantıda bize sorunları anlatmayın, bu sorunları çözmesi gerekenler sizsizin. 4 yıl önce göreve gelirken ‘bu sorunları çözmeye geliyoruz’ demedeniz mi? ama maalesef 4 yıldır bu vatandaşın, müteahhidin, esnafın, sanayicinin, nakliyecinin, çarşı esnafının sorunlarına zerre kadar çözüm üretmeyenler, oturdukları makamları adeta ağlama makamına çevirdiler” dedi.

UN, ŞEKER VE YAĞ VAR!!!
Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB), tam kapasite aktif hale getirilemediğini iddia eden Özcan, konuşmasını sözlerle sürdürdü:
“Karabük, Düzce ve Bartın gibi il ve ilçelerin, hükümetimizin teşvik ve desteklerinden yeterince yararlandılar. Ereğli’ye baktığımızda ise ilçemizin kalbi durumundaki Erdemir’in yönetimi sırtını dönmüş, tersanelerimiz kapanmış; bırakın 2’inci ve 3’üncü OSB’yi birinci OSB bile tam olarak aktif hale getirilememiştir. Eğitimde gerekli yatırımların yapılmayışı nedeniyle geri kalmış durumdayız. Bu durum, bir hastanın öleceğini kabullenip kaderine rıza göstermesi ve ölümünü beklemesidir.
Bu durum, Ereğli’nin kaderi değildir, olamaz. Ereğli’de un, şeker ve yağ var ama helvayı yapması gerekenler bir türlü bunu beceremiyor. Ereğli, her alanda marka bir kent olmayı hak etmektedir. Ey Erdemir yöneticileri.. Ereğli, sizin ruhunuzu arıyor. Her yıl kar üstüne kar açıklıyorsunuz ama nasıl oluyor da size iş yapan bütün firmalar iflas ediyor. Dünyanın hiçbir yerinde Ereğli’de yaşan bu tablonun başka bir örneği yoktur. Ereğli’de esnaf, tüccar, sanayici, nakliyeci, işadamı kan ağlıyor. Bıçak kemiğe dayanmış durumdadır.”

“ESNAFIN KARNI TOK”
Özcan, aday olduğu Oda yönetimini kazanması durumunda, projeler üreteceklerini anlatarak, şunları kaydetti:
“Ereğli TSO, bizimle birlikte bugüne kadar alışık olmadığı bir yönetim biçimi ile çalışacak. Her gün oturum ağlamayacak. Yönetim kurulu, meclisi, komite üyeleri proje üreterek sahaya katkı sunacak. Bürokratları, siyasetçileri zorlayarak işbirliği içinde kendi ekonomik faaliyetlerine neşter atacak. Artık boş laflara, şehir efsanelerine, sokak edebiyatlarına, büyük ve ağabey rollerine, ağır roman edebiyatlarına bu şehrin esnafının karnı tok. İş, aş ve icraat istiyor. Artık kavga yok, boş atışma yok. Artık birlik zamanıdır, el ele verme zamanıdır.”

“GENÇ, GİRİŞKEN, AKTİF, KATILIMCI,
MÜCADELECİ EKİBİMLE HİZMET ETMEYE HAZIRIM”
İlçede yaşanen sorunları takip ettiğini, sorunlardan ise çıkış formüllerini iyi bildiğini dile getiren Özcan, şöyle dedi:
“2 yıldır Ereğli Mücadele Platformu ile Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi olarak yapmış olduğum mücadelemi aktif olarak devam ettirmekteyim. Ereğli’nin sorunlarını ve sorunlarından çıkış yolarını uzun zamandır biliyor ve takip ediyorum. Ereğli’nin kötü yönetilmesi, kaderi değildir. O makamlar plaket alma ve verme yeri değil, fotoğraf çektirme makamı hiç değildir. 4 senedir taş üstüne taş konmamıştır. 4 yıldır ‘TSO binası yaptım’ diye övünülmektedir.
Bu nasıl anlayıştır? Kamuoyunun teveccühü ile geçmişte TSO komite üyeliği, meclis üyeliği ve yönetim kurulu başkan vekilliği görevini yapmış olup, birikimlerimi de hesaba katarak Ereğli’mize daha iyi katkı sunabilmek için Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın yönetimine talip olduğumuzu kamuoyunun takdirini de alarak ilan ediyorum. Ereğli’mize genç, girişken, aktif, katılımcı, mücadeleci ekibimle hizmet etmeye hazırım.”   

Toplantıya, aralarında işadamları Yüksel Balcı, Bülent Göktepe, Şemsi Durdu, Zekeriya Sağ, Fariz Ballı gibi işadamlarının bulunduğu 100'e yakın ETSO üyesi katıldı. Toplantı, basına verilen fotoğraf ile son buldu.
Bu sayfayı yazdır

17.05.2017 11:47:32

Bu haber 2051 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 23 kişi online
Toplam ziyaret : 44.860.161

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
İBRE CHP''DEN YANA; AMA ..!


Devamını oku »

19.06.2018 11:47:47 tarihinde yazıldı
460 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
BU RAMAZAN KİLOLARINIZ DERT OLMASIN…


Devamını oku »

14.05.2018 12:25:31 tarihinde yazıldı
1098 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
FAİK BEY''İN MEZARI


Devamını oku »

19.06.2018 11:58:10 tarihinde yazıldı
218 kez okundu

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri