(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

EREĞLİ BELEDİYESİNDEN GAZETECİLERE

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle tebrik yemeği etkinliği düzenlendi. Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Gülüç beldedeki Büyük Anadolu Ereğli Otel’de gerçekleştirilen yemekte yaptığı konuşmada, geceye Zonguldak ile Ereğli, Alaplı ve Kozlu’dan gelen gazetecilerin günlerini tebrik etini belirtti. Eleştirilere her zaman açık olduğunu söyleyen Uysal, ülkece, birlikte olunması gereken günler yaşadıklarını ifade etti.

Uysal, şöyle dedi:
"Biz her zaman şunu söyledik, kamu görevine talip olanlar her zaman açık, şeffaf ve hesap verilebilir olmalı. Bende bunu yapıyorum. Burada gazeteci arkadaşlarımız konuştu içinden gelenleri söylediler. Herkesin anlattığı farklı. Ancak görüyoruz ki, biri konuşurken diğeri ona tahammül edemiyor. Demek ki şu, farklı görüşlere, farklı desenlere saygı göstermeliyiz. Muhaliflik olacak. Zaten tartışmamıza, hayatımıza renk katan zıtlıklardır. Örneğin birimiz siyahı, birimiz beyazı sever. Birisi yaz mevsimini sever, birisi ilk baharı sever. Peki sevmek zorunda mıyız hepsini. Hayır, birbirimizin görüşlerine, farklı desen olmaya alışmamız lazım. Buna alışırken de konuşmamamızı, ötekileştirmeyi, ayrıştırmayı, kalp kırmayı gerektirmez. Birbirimizin görüşlerine saygı duymalıyız. Sizin görüşlerinize ben saygı gösteriyorsam, sizin de benim tercihlerime saygı göstermeniz gerekir. Yerel basın, bir noktada şehrin imajını da düşünmeli. Dışarıda sizin yazdıklarınızla şehrimizi takip eden insanlarımız var. Her gün kötü, her gün kötü yazmak bu şehrin imajına zarar verir. Saat bile günde 2 kere doğruyu gösteriyor. Eleştiriye evet ama, yalan, iftira ve hakaret olduğu zaman olmaz.”

Gecede, Başkan Uysal'ın isteği üzerine 'serbest Kürsü' bölümünde konuşan bazı basın ise kendi aralarında çeliştiği, bir birlerine atıfta bulunan sözler ifade etitği görüldü.
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yemeğin sonunda basın mensuplarına içinde not defteri ile cep telefonu şarz cihazı bulunan hediye paketi takdim etti.
Bu sayfayı yazdır

11.01.2017 10:14:24

Bu haber 498 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 230 kişi online
Toplam ziyaret : 36.701.425

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
OSMANLI... ATATÜRK... 19 MAYIS... CUMHURİYET...


Devamını oku »

17.05.2017 09:35:15 tarihinde yazıldı
295 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
SON DÖNEMİN YENİ GÖZDESİ: KRİLL OİL


Devamını oku »

15.05.2017 18:06:49 tarihinde yazıldı
945 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
"EREĞLİ''YE, ORHAN GAZİ HEYKELİ DİKİLMELİ"


Devamını oku »

18.05.2017 13:09:07 tarihinde yazıldı
244 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

BELGESİZ KONUŞMAM AĞABEYYYY!..

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri