(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

EREĞLİ BELEDİYESİNDEN GAZETECİLERE

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle tebrik yemeği etkinliği düzenlendi. Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Gülüç beldedeki Büyük Anadolu Ereğli Otel’de gerçekleştirilen yemekte yaptığı konuşmada, geceye Zonguldak ile Ereğli, Alaplı ve Kozlu’dan gelen gazetecilerin günlerini tebrik etini belirtti. Eleştirilere her zaman açık olduğunu söyleyen Uysal, ülkece, birlikte olunması gereken günler yaşadıklarını ifade etti.

Uysal, şöyle dedi:
"Biz her zaman şunu söyledik, kamu görevine talip olanlar her zaman açık, şeffaf ve hesap verilebilir olmalı. Bende bunu yapıyorum. Burada gazeteci arkadaşlarımız konuştu içinden gelenleri söylediler. Herkesin anlattığı farklı. Ancak görüyoruz ki, biri konuşurken diğeri ona tahammül edemiyor. Demek ki şu, farklı görüşlere, farklı desenlere saygı göstermeliyiz. Muhaliflik olacak. Zaten tartışmamıza, hayatımıza renk katan zıtlıklardır. Örneğin birimiz siyahı, birimiz beyazı sever. Birisi yaz mevsimini sever, birisi ilk baharı sever. Peki sevmek zorunda mıyız hepsini. Hayır, birbirimizin görüşlerine, farklı desen olmaya alışmamız lazım. Buna alışırken de konuşmamamızı, ötekileştirmeyi, ayrıştırmayı, kalp kırmayı gerektirmez. Birbirimizin görüşlerine saygı duymalıyız. Sizin görüşlerinize ben saygı gösteriyorsam, sizin de benim tercihlerime saygı göstermeniz gerekir. Yerel basın, bir noktada şehrin imajını da düşünmeli. Dışarıda sizin yazdıklarınızla şehrimizi takip eden insanlarımız var. Her gün kötü, her gün kötü yazmak bu şehrin imajına zarar verir. Saat bile günde 2 kere doğruyu gösteriyor. Eleştiriye evet ama, yalan, iftira ve hakaret olduğu zaman olmaz.”

Gecede, Başkan Uysal'ın isteği üzerine 'serbest Kürsü' bölümünde konuşan bazı basın ise kendi aralarında çeliştiği, bir birlerine atıfta bulunan sözler ifade etitği görüldü.
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yemeğin sonunda basın mensuplarına içinde not defteri ile cep telefonu şarz cihazı bulunan hediye paketi takdim etti.
Bu sayfayı yazdır

11.01.2017 10:14:24

Bu haber 612 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 20 kişi online
Toplam ziyaret : 41.340.792

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
CHP KONGRESİ – ÇATUROĞLU’NUN YANITI


Devamını oku »

12.12.2017 08:53:22 tarihinde yazıldı
269 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
İLK 6 AY ANNE SÜT܅


Devamını oku »

05.12.2017 12:41:46 tarihinde yazıldı
372 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
EREĞLİ, ZONGULDAK''TAN BÜYÜKTÜR


Devamını oku »

05.12.2017 13:02:39 tarihinde yazıldı
484 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

BURADA ESPRİ YOK!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri