(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

O, AYRICALIKLIYDI!..

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde,  yabancı ülke öğrencilerinin katıldığı “Kısa Dönem Yaz Kampı”nın (Short Term Summer Camp 2015) tamamlandığı bildirildi.
Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü 2015-2016 Dönem Başkanı Ecz. Mustafa Gür’ün yazılı açıklamasına göre, 22 Temmuz’da başlayan bir haftalık kampın finali 28 Temmuz’da Büyük Anadolu Ereğli Otel’de yapıldı.
Her biri Türk ailenin yanında kalan; Hollanda, Romanya, İspanya, Norveç, Amerika, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Mısır ve Finlandiya’dan olmak üzere 13-17 yaş gruplarında 5’i kız 11 öğrencinin katıldığı kamp süresince çeşitli aktivitelerde bulunuldu.
İlçenin tarihi ve turistik yerleri gezdirilen öğrenciler, Ereğli pidesi ile ilçeye has Osmanlı çileğinden yapılmış reçel yediler. Yelkenle denize de açılan yabancı konukların en çok sevdiği yer ise Alaplı İlçesi’nin Gümeli Beldesi’ndeki Bölüklü Yaylası oldu.

BAŞKANDAN BÜYÜK JEST
Yer yer rakımı 1650’lere ulaşan Bölüklü Yaylası’nın yoğun sisli havasına rağmen öğrenciler zevkli bir gün geçirdi. Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam’ın, konuklarını en iyi şekilde ağırlamak üzere yaptığı hazırlıklar davetlileri şaşırtırken, Rotary Başkanı Gür’ün de bulunduğu gezide çeşitli oyunlar oynandı, Rotaryan Dr. Recep Erdoğan’ın saz eşliğinde türküleri  dinlendi.
Belediye Başkanı Saydam’ın ikramlarda da bulunduğu etkinlik sonunda konuklar Başkan’a teşekkür ettiler.

İNGİLİZCE ÖĞRETMENİNDEN TÜRKÇE DERSİ!
Kamp süresince, Karadeniz Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği’nden profesyonel bisikletçiler eşliğinde 30 bisikletli ile Köseağzı’na bisiklet turu da gerçekleşirken öğrencileren en anlamlı etkinliklerden biri de Türkçe dersiydi.
Ereğli’nin branşında uzman İngilizce öğretmeni Hanefi Çağ ile bir araya gelen öğrenciler, İngilizce kursları ile bilinen öğretmenden Türkçe dersi aldılar.

BÜYÜK ANADOLU EREĞLİ OTEL FİNALİ
Kısa Dönem Yaz Kampı’nın son gününde Büyük Anadolu Ereğli Hotel’de bir araya gelen Rotary grubu, birlikte yemek yedi, eğlendi.
Etkinliklere katkıda bulunanlara teşekkür mesajları verilen etkinlikte, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam’a ise ‘ayrıcalıklı’ teşekkür edildi.
Program sırasında sürpriz olarak Rotary Kulüp 2015-2016 Dönem Guvernörü Canan Ersöz, Uluslararası Değişim Programı Komite Başkanı Abdullah Küreğibüyük ve bazı yabancı öğrencilerin ailelerinin kampla ilgili gönderdikleri özel mesajlar İngilizce ve Türkçe okunurken salondan büyük alkış aldı.

ÜLKE BAYRAKLARI VERİLDİ
Kampta süresince gerçekleştirilen etkinliklerin slayt gösterisi halinde salonda bulunanlara sunulan gecede organizasyonda görev alanlara, destek olan diğer sivil toplum kuruluşlarına, ağırlayıcı ailelere ve öğrencilere, katılım belgeleri ve kamp anısına hediyeler takdim edildi. 
Ardından ise kampa katılan farklı ülkelerden öğrenciler sahneye davet edilerek karşılıklı olarak Bayrak Değişim Töreni gerçekleştirildi.
Samsun’a hareket eden öğrenciler, gecenin sonunda evlerinde konakladıkları ailelerle duygulu anlar yaşadı.




Bu sayfayı yazdır

29.7.2015 21:52:56

Bu haber 1931 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 67 kişi online
Toplam ziyaret : 51.470.928

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
ERDEMİR; TASINI TARAĞINI TOPLA VE ..!


Devamını oku »

20.8.2019 11:07:02 tarihinde yazıldı
263 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TATİL GELİYOR; DETOKS MU YAPSAM?


Devamını oku »

3.7.2019 11:41:28 tarihinde yazıldı
624 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
EREĞLİ''NİN ÜZERİNDE BEDDUA VAR!


Devamını oku »

10.7.2019 15:46:16 tarihinde yazıldı
921 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ÇAKIR’DAN SÜRPRİZİ BEKLEYİN!!!



Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri